НАІУ: “Жодні державні будівельні норми та жодні зміни до них не повинні порушувати права осіб з інвалідністю”

НАІУ: “Жодні державні будівельні норми та жодні зміни до них не повинні порушувати права осіб з  інвалідністю”
21 Березня 2019
Друкувати цю новину

Лист НАІУ до Мінрегіонбуду щодо ситуації навколо розробники та подальшої експертизи проєктів державних будівельних норм.

Заступнику Міністра регіонального розвитку,

будівництва та житлово-комунального господарства України

Парцхаладзе Л.Р.

 

Шановний Леве Ревазовичу!

Користуючись нагодою, дякуємо за постійну співпрацю Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України з ГС ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України»  (далі – НАІУ), зокрема в частині створення рівнодоступного та безпечного життєвого середовища для всіх громадян без виключення.

Експерти НАІУ активно співпрацюють із співробітниками Мінрегіону, а саме:

  • залучені до процесу розробки державних будівельних норм;
  • здійснюють експертизу вже розроблених проєктів державних будівельних норм;
  • мають можливість представляти свої пропозиції, зауваження та напрацювання щодо забезпечення доступності об’єктів та споруд для маломобільних груп населення, в т.ч. осіб з інвалідністю.

В той же час, ми спостерігаємо певну деструктивну ситуацію, коли, зокрема:

  • розробники дозволяють після узгодження проєктів державних будівельних норм із НАІУ вносити по суті правки до відповідних текстів документів;
  • під час розробки нових державних будівельних норм розробниками допускаються включення до них положень, які не узгоджуються та суперечать ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд».

На превеликий жаль, зазначене вже не є поодинокими випадками, а носить системний характер. Так, під час обговорення проєктів державних будівельних норм, зокрема «Житлові будинки», «Заклади соціального захисту населення» та інших, експертами НАІУ було наголошено на тому, що ряд положень розглянутих документів не відповідають нещодавно затвердженим ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд», деякі – суперечать, а деякі – просто взаємовиключають один одного.

На жаль, розробники проєктів державних будівельних норм не звернули жодної уваги на наші зауваження, та не вжили ніяких заходів для змін.

Такий стан справ недопустимий, жодні державні будівельні норми та  жодні зміни до них  не повинні порушувати права осіб з  інвалідністю.

Мінрегіон торік змінив 27 державних будівельних норм і запланував в поточному році вдосконалити ще декілька десятків державних будівельних норм (по житловим будинкам, готелям, культурно-видовищним та дозвіллєвим закладам, спорудам цивільного захисту, підприємствам торгівлі, автостоянкам, вулицям, дорогам тощо).

Такі значні об’єми роботи є позитивними, однак унеможливлюють фахову  та оперативну експертизу проєктів державних будівельних норм інститутами громадянського суспільства.

З метою пошуку взаємоузгодженого рішення з означених питань просимо провести окрему нараду, у тому числі за участі Уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю.

З повагою

Виконавчий директор                                                                                 Н. Скрипка

  Категорія: