НАІУ занепокоєна ситуацію щодо доступу на рівні з іншими громадянами до якісних послуг в сфері охорони здоров’я

НАІУ занепокоєна ситуацію щодо доступу на рівні з іншими громадянами до якісних послуг в сфері охорони здоров’я
25 Червня 2015
Друкувати цю новину

2koklНаціональна Асамблея осіб з інвалідністю України звернулась до Міністра охорони здоров’я України з приводу ситуації, яка склалась  в сфері охорони здоров’я та з проханням конструктивного діалогу по вирішенню питань людей з інвалідністю.

Впродовж багатьох років НАІУ займається захистом прав людей з інвалідністю, зокрема на доступ на рівні з іншими  громадянами до якісних послуг в сфері охорони здоров’я.

«Ми занепокоєні тим, що особи з інвалідністю в Україні, включаючи дітей, продовжують стикатись з великою кількістю бар’єрів в системі охорони здоров’я, їх права порушуються, людська гідність принижується. Про системність порушень в цій сфері говорять тотальна архітектурна недоступність закладів охорони здоров’я, неможливість пройти якісне діагностичне обстеження через непристосоване обладнання, несвоєчасне отримання життєво необхідних безкоштовних ліків, що в свою чергу сприяє подальшому виникненню «вторинних хвороб» – йдеться в офіційному листі.

Як стало відомо з офіційного повідомлення від Світового банку та Міністерства охорони здоров’я проєкт «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» набув чинності та буде реалізовуватися протягом п’яти років в дев’яти областях України.

Враховуючи, що проєкт має на меті розбудову медичної інфраструктури та підвищення якості медичних послуг, розвиток системи громадського здоров’я, інформатизацію медичної галузі, приведення нормативно-правових актів до найкращих світових стандартів, проведення потужної інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення, а також те, що відповідно до ратифікованої Україною Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю держава має вжити належних заходів для забезпечення доступу людей з інвалідністю до послуг у сфері охорони здоров’я, згідно статті 4 даної міжнародної угоди, всі дії по прийняттю рішень, що стосуються людей з інвалідністю мають відбуватись за їх залученням НАІУ звернулося з проханням:

  1. Вжити усіх належних заходів для забезпечення доступу людей з інвалідністю до послуг у сфері охорони здоров’я, які враховують гендерну специфіку.
  2. Опрацювати у відкритому форматі за участю представників неурядових організацій, в т.ч. місцевого рівня та оприлюднити на сайті МОЗ стратегію та план дій використання позики Світового банку.
  3. Сприяти забезпеченню громадського моніторингу та контролю за цільовим та ефективним використанням позики, зокрема на національному та місцевому рівні.

Також, просимо розглянути можливість проведення в МОЗ робочої зустрічі з представниками  Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України, в тому числі за участю місцевих громадських організацій людей з інвалідністю (з областей де буде реалізовуватися проєкт) для запровадження конструктивного діалогу по вирішенню питань людей  з інвалідністю.

Прес-служба НАІУ

  Категорія: