НАІУ взято участь у Координаційній зустрічі жіночих організацій у Києві

НАІУ взято участь у Координаційній зустрічі жіночих організацій у Києві
24 Червня 2019
Друкувати цю новину

«Жіночі групи та організації в Україні, а також наші колеги та колежанки з Центральної Азії сьогодні є абсолютно невидимі на світовій арені. Це свідчить про необхідність консолідувати наші зусилля і виступити єдиним фронтом, щоб наш голос було почуто – заради всіх жінок, яких ми представляємо», – сказала Natalia Karbowska, директор зі стратегічного розвитку Український Жіночий Фонд / Ukrainian Women’s Fund на Координаційній зустрічі жіночих організацій у Києві.

21 червня організації громадянського суспільства та жіночі групи в Україні, а також їхні колежанки з Білорусі та Молдови поділилися кращими практиками, скоординували зусилля та розробили рекомендації для підготовки альтернативних звітів для всебічного перегляду та оцінки прогресу, досягнутого у виконанні Пекінської декларації та Платформи Дій 2020, що буду проведено Комісією зі становища жінок.

У 2020 році світова феміністична спільнота відзначатиме 25-ту річницю Четвертої всесвітньої конференції зі становища жінок та прийняття Пекінської декларації та Платформи дій (1995). Хоча є певний прогрес щодо прав жінок і дівчат, сьогодні жодна країна не може заявити про досягнення ґендерної рівності. 25-та річниця Пекінської декларації та Платформи дій до 2020 року є об’єднуючою точкою для просування прав людини всіх жінок і дівчат.

Учасниці зустрічі неодноразово підкреслювали, що так званий Пекін+25 об’єднує наступні покоління жіночого правозахисного руху з прихильниками ґендерної рівності, які більше двох десятиліть тому займалися створенням Пекінської платформи дій.

«Ми повинні орієнтуватися на молоде покоління захисників ґендерної рівності та тих, хто залишається осторонь порядку денного з ґендерної рівності. Разом як агенти змін різних поколінь, ми можемо вирішити незавершені справи розширення прав і можливостей жінок», – зазначила Евгения Луценко (Yevheniia Lutsenko) з Центру соціальних і ґендерних досліджень «Нове життя».

2020 рік також є п’ятирічною віхою на шляху до досягнення цілей сталого розвитку Програми сталого розвитку2030. Таким чином, це – ключовий рік для прискореної реалізації ґендерної рівності та розширення прав і можливостей всіх жінок та дівчат по всьому світу.

«Ці зустрічі – це чудова можливість для нас, феміністичних організацій в регіоні об’єднати сили, щоб не втратити регіональний фокус», – зазначила Irina Alkhovka з громадської асоціації «Ґендерні перспективи», Білорусь. «Ми повинні діяти спільно і говорити в один голос, щоб наші заяви були включені до глобальних пріоритетів», – додала Liliana Palihovici з Institutum Virtutes Civilis з Молдови.

За інформацією зі сторінки UN Women Ukraine 

  Категорія: