НАІУ щодо внесення змін до наказу Мінсоцполітики № 264

1 Лютого 2018
Друкувати цю новину

Національна Асамблея людей з інвалідністю України відповідно до листа Міністерства соціальної політики України №16/0/91-18/233 від 16.01.2018 розглянула проєкт наказу Мінсоцполітики «Про внесення змін до наказу Міністерства соціальної політики України від 17 липня 2006 року № 264» та повідомляє наступне.

У проєкті форм звітностей та інструкцій про їх заповнення зустрічаються терміни «працездатні громадяни працездатного віку» та «непрацездатні громадяни», які наша організація вважає дискримінаційними, у тому числі оскільки відповідно до проєкту нормативно-правового акту громадян, які досягай пенсійного віку, та осіб з інвалідністю віднесено до непрацездатних громадян.

Нам добре відомо, що вищевказані терміни на сьогодні закріплені в Законі України «Про загальнообов’язкове державне пенсне страхування», однак там вони використані в іншому сенсі, ніж в проєкту наказу.

На підставі зазначеного вважаємо за доцільне у розділах II форм звітностей:

  • словосполучення «працездатні громадяни працездатного віку» та «непрацездатні громадяни» замінити відповідно словосполученнями «громадяни, які не досягай пенсійного віку» та «громадяни, які досягай пенсійного віку»;
  • словосполучення «громадяни, які досягли пенсійного віку» (колонка 6) та «особи з інвалідністю» (колонка 7) замінити відповідно словосполученнями «віком до 70 років» та «понад 70 років»;

- доповнити 14 колонкою із назвою «особи з інвалідністю».

Крім того, просимо доповнити розділ III форм звітностей колонками щодо «забезпечення засобами реабілітації» та «забезпечення виробами медичного призначення». Відповідні зміни внести до інструкцій про заповнення форм звітностей.

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар