НАІУ щодо проекту постанови № 321

12 Квітня 2019 Друкувати цю новину

Національна Асамблея людей з інвалідністю України, відповідно до листа Міністерства соціальної політики України, розглянула проект постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 321" та погоджує його без зауважень.
Одночасно звертаємо увагу, що, на наше переконання, зміни до постанови носять суто технічний характер і суттєво не покращать ситуації із забезпеченням технічними засобами реабілітації осіб з інвалідністю в Україні.
Якщо проаналізувати перший рік реформи у цій сфері, то громадські організації людей з інвалідністю та особи з інвалідністю звертають уваги на проблемні питання у цій сфері:
• Не виконання термінів забезпечення ТЗР. Є ситуації коли Департаменти органів соціального захисту не підписують договори (не приймають заяв) мотивуючи відсутністю коштів та не можливістю взяття на себе фінансових зобов’язань з оплати поставки ТЗР. В 2018 році Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю близько 40 % видатків профінансував у грудні місяці.
• Відсутність організації системи індивідуального та професійного підбору ТЗР, складність з використанням електронного каталогу та його осучасненням. Практично не має періоду адаптації та освоєння ТЗР. Це призводить до того, що навіть отримавши ТЗР, людині не комфортно їм користуватися або взагалі особа не користується ТЗР. А це фактично нецільове використання державних коштів. Питання якості ТЗР, своєчасності виплати компенсації особам з інвалідністю за придбанні самостійно ТЗР також є актуальними.
• Не здійснюється моніторинг забезпечення ТЗР, який може виявити проблемні питання та порушення у цій сфері, а також надасть можливість розробити пропозиції до постанови.
• Низький рівень інформованості осіб з інвалідністю, членів їх родин щодо порядку забезпечення ТЗР. У цьому напрямку не достатня лише діяльність громадських організацій осіб з інвалідністю.
• Відсутність налагодженої взаємодії зацікавлених органів влади, що працюють у цій сфері.
Тому просимо Мінсоцполітики проаналізувати зазначені проблемні питання та посилити контроль за забезпеченням ТЗР .

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.