НАІУ прозвітувала

by Olga Zhurbenko | 7 Грудня 2018 16:45

4 грудня 2018 року в м. Києві відбулось засідання вищого керівного органу НАІУ – Генеральної Асамблеї.

На передодні засідання 3 грудня 2018 року в кінотеатрі «Жовтень» (Київ) відбувся прем’єрний показ Документального фільму, створеного НАІУ та приуроченого до Міжнародного дня людей з інвалідністю та 10-річчя підписання Україною Конвенції ООН Про права осіб з інвалідністю – «Право на життя». Захід відбувся за участю понад 450 глядачів, зокрема: представників понад 80 громадських організацій людей з інвалідністю з усіх областей України, представників влади, міжнародних організацій, студентства та просто пересічних громадян під час унікального соціально-правового івенту “Право на життя”, організованого НАІУ. Національна Асамблея людей з інвалідністю України дякує усім хто приєднався до нас в цей день.

Переглянути фільм “Право на життя”онлайн можна за посиланням[1].

4 грудня в готелі «Верховина» у засіданні Генеральної Асамблеї взяли участь представники понад 120 всеукраїнських та регіональних громадських організацій людей з інвалідністю – члени Національної Асамблеї, а також представники НАІУ в регіонах.

На порядку денному: звіт Голови НАІУ за 2018 рік, звіт Контрольно-ревізійної Комісії НАІУ за 2017 р., основні напрямки діяльності НАІУ на 2019 р та членство громадських організацій осіб з інвалідністю в НАІУ.

Під час засідання Генеральної Асамблеї було підведено підсумки діяльності НАІУ у формуванні та реалізації державної політики щодо соціального захисту та забезпечення прав осіб з інвалідністю  у 2018 році, основні напрямки діяльності НАІУ на 2019 рік, представлено звіт Контрольно-ревізійної Комісії НАІУ за 2017 рік.

У своєму виступі голова НАІУ Валерій Сушкевич відмітив, що діяльність НАІУ протягом звітного періоду була направлена на виконання Стратегії НАІУ «Прагнеш рівності – дій!», що прийнята на виконання Конвенції ООН з прав людей з інвалідністю та представив основні результативні показники та досягнення року. Також закцентував увагу, що НАІУ традиційно публічно представлятиме річний в т.ч. фінансовий на сайті НАІУ в лютому 2019 р . Дивись інфографіку.

Генеральний секретар Вікторія Назаренко у своєму виступі доповіла про основні результати реалізації у 2018 році Міжнародного проєкту, який реалізує НАІУ «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної,фізичної реабілітації». Проєкт фінансується Агентством США з міжнародного розвитку USAID. Доповідачка відмітила, що протягом реалізації проєкту 331 особи були працевлаштовані, протягом року проведено 3 тренінги для роботодавців щодо працевлаштування людей з інвалідністю; 7 триденних семінарів з відкриття власної справи, в яких взяли участь 160 осіб; 2 табори активної реабілітації для осіб з травмою хребта та спинного мозку на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру НКСІУ. Протягом 2018 року 66 осіб були направлені на навчання /перенавчання на різні курси з підвищення кваліфікації. Для підтримки та підвищення поінформованості ФОП НАІУ розпочато випуск електронного бюлетеня «Алгоритми успіху», де щомісяця подається інформація з питань оподаткування ФОП, кадрових питань, позитивні практики діяльності ФОП тощо. Вже вийшло 9 випусків.

Виконавчий директор НАІУ Наталія Скрипка доповіла про реалізацію у 2018 році програми реабілітації поранених бійців АТО «Повернення до життя», підтриманої Трастовим фондом НАТО з медичної реабілітації. Представила результати діяльності програми протягом останнього року, зокрема щодо проведення 5 таборів активної реабілітації, в яких взяли участь 51 боєць. Загалом програма діяла два роки, протягом якої було проведено 17 таборів з активної реабілітації, що працювали за принципом – рівний-рівному, де тренерами та інструкторами були люди з інвалідністю і в тім числі, воїни АТО, які брали участь в перших таборах програми. Майже 200 бійців пройшли курс реабілітації в Західному центрі в рамках програми.

Національний координатор НАІУ програми «Безбар’єрна Україна» Ярослав Грибальський представив результати діяльності програми у 2018 році, презентував учасникам нові ДБН, розроблені за участю Національної Асамблеї людей з інвалідністю.

Наталія Скрипка поінформувала учасників про результати реалізації програми «Розвиток послуг раннього втручання в Україні». Зокрема про діяльність Платформи політичного діалогу РВ, до складу якої увійшли МОЗ, МОН, Мінсоцполітики, ЮНІСЕФ, НАІУ, БФ «Інститут раннього втручання», Фундація захисту прав дітей, Міжнародна організація SOFT Tulip, Європейська асоціація раннього втручання; про впровадження національного плану щодо розвитку послуг раннього втручання у чотирьох пілотних регіонах України, розвиток системи послуг РВ в Закарпатській, Одеській, Львівській та Харківській областях.

Продовжила тему раннього втручання Світлана Демко, представник НАІУ у Вінницькій області, голова Вінницької громадської організації «Асоціація захисту прав та допомоги людям з інвалідністю «Відкриті серця», яка представила результати діяльності та плани на наступний рік програми «Батьки за раннє втручання».

Лариса Байда, начальник відділу нормативно-правового та юридичного забезпечення діяльності НАІУ, взаємодії з органами державної влади, громадськими та міжнародними організаціями у сфері соціального захисту осіб з інвалідністю презентувала учасникам Методичні рекомендації ґендерного аудиту доступності розроблені структурою ООН Жінки та Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України у рамках спільної програми ПРООН – ООН Жінки «Відновлення врядування та сприяння примиренню в постраждалих від кризи громадах України», яка фінансується Європейським Союзом. Зазначила, що проведений аудит визначив інформаційні та архітектурні бар’єри, які обмежують доступ жінок з інвалідністю до суспільних послуг та створюють соціальну ізоляцію. Докази, отримані впродовж аудиту стосовно бар’єрів, з якими стикаються жінки з інвалідністю, будуть використані для впровадження відповідних рекомендацій місцевою владою.

Про проведення навчальних семінарів щодо підготовки служб супроводу мало мобільних пасажирів на всіх видах транспорту, проведення аудитів доступності медичних, культурних та освітніх закладів, об’єктів соціальної сфери, залізничних автовокзалів  та аеропортів, а також  про результати співпраці з Київським метрополітеном у 2018 році доповів головний спеціаліст НАІУ Олег Полозюк.

Валентина Добридіна, представник НАІУ у Чернівецькій області, голова Чернівецької обласної організації людей з інвалідністю «Лідер» розповіла про реалізовані у 2018 році ініціативи на рівні регіону щодо сприяння реалізації прав жінок з інвалідністю.

Почесна гість Анастасія Дивінська, голова організації ООН-Жінки в Україні розповіла учасникам про HeForShe (укр.«Він за Неї») або Рух ООН солідарності жінок за гендерну рівність (англ. UN Women Solidarity Movement for Gender Equality) — міжнародну кампанію із досягнення з гендерної рівності та захисту прав жінок, яка започаткована організацією ООН-Жінки.

Подякою НАІУ за багаторічну співпрацю, активну участь у реалізації соціальних проєктів та вагомий особистий внесок у забезпечення прав осіб з інвалідністю в Україні була відзначена голова представництва компанії «Колопласт» в Україні Наталія Плиска.

Під час засідання ГА відбулось представлення результатів фокус-групового дослідження проведеного Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України на замовлення ОБСЄ «Забезпечення політичної участі осіб з інвалідністю в Україні». Метою дослідження було висвітлення існуючої ситуації стосовно політичної участі осіб з інвалідністю в Україні та ідентифікація перешкод, потреб та практик включення людей з інвалідністю до активного політичного життя суспільства.

Було заслухано та затверджено звіт Контрольно-ревізійної  Комісії НАІУ за 2017 р.

Важливим рішенням стало припинення членства у складі НАІУ 2-х організацій в зв’язку з ліквідацією або припиненням діяльності ГОІ, це: Молодіжна громадська організація «Київський міський центр творчих ініціатив для дітей та молоді «Дельфін» та Чернівецька обласна громадська організація «Права людини».

Членами Генеральної Асамблеї НАІУ було розглянуто питання щодо членства, зокрема до складу Асамблеї прийнято:  Громадська організація «Центральне районне товариство осіб з інвалідністю м. Маріуполя» м. Маріуполь, Донецька обл. (Голова – Ольга Партакела), Громадська організація осіб з інвалідністю «Вєлєс» м. Київ (Голова – Сергій Кандиба), Громадська організація «Ініціативи Слобожанщини» м. Суми (Голова – Анатолій Сасса), Громадська організація «Клуб Титан» м. Кременчук, Полтавська обл. (президент – Віталій Островський),  Громадська організація «Розправлені крила» м. Львів (керівник – Юлія Аронова), Громадська організація «реабілітації молоді з особливими потребами «Любов яка лікує» м. Чернівці (керівник – Валерія Мартинюк), Громадська організація «Батьків дітей з інвалідністю «Богдан» с. Кам’яна, Сторожинецького району, Чернівецької області (Керівник – Галина Токар), Громадська організація «Первомайське міське товариство» м. Первомайськ, Миколаївська обл.  (Керівник – Тетяна Фролова),  Громадська організація «Центр соціальної адаптації людей з інвалідністю «Океан добра» м. Дніпро (Голова Ради – Ольга Волкова), Громадська організація «Ангел дитинства» м. Дніпро (Президент – Наталія Алексєєва), Благодійна організація «Одеська міська благодійна організація допомоги дітям з синдромом Дауна «Сонячні діти» м. Одеса (Голова – Оксана Зятькова), Громадська організація «Сила матері» м. Носівка, Чернігівська обл. Голова –  Ірина Даценко), Громадська спілка «Ліга організацій осіб з інвалідністю по зору «Сучасний погляд» м. Київ Керівник – Микола Дубов), Громадська організація «Перекладачів жестової мови та людей з інвалідністю «Міст» м. Полтава (Керівник – Наталія Московець), Громадська організація «Асоціація РЕТТ синдром – Україна» село Ясногородка, Макарівський район, Київська обл. (Голова – Олена Хатіна), Громадська організація «Комітет правозахисту осіб з інвалідністю» м. Київ (Керівник – Олег Паскал).

НАІУ щиро вітає нових членів зі вступом до складу нашої організації!

Повний фотозвіт на сторінці НАІУ у фейсбуці за посиланням[2].

Endnotes:
  1. посиланням: http://naiu.org.ua/dyvitsya-dokumentalnyj-film-pravo-na-zhyttya/
  2. посиланням: https://www.facebook.com/pg/vgonaiu/photos/?tab=album&album_id=1007319746125167

Source URL: https://naiu.org.ua/naiu-prozvituvala-3/