На Житомирщині буде створено близько 30 інклюзивно-ресурсних центрів

26 Липня 2017 Друкувати цю новину

В Житомирській області буде створено близько 30 інклюзивно-ресурсних центрів, в яких навчатимуться звичайні діти та діти з особливими потребами. Фінансуватимуться центри за рахунок державної субвенції.

На Житомирщині буде створено близько 30 інклюзивно-ресурсних центрів

Про це повідомила начальник управління освіти та науки облдержадміністрації Лариса Шевчук, на розширеній нараді за участю голови Житомирської ОДА Ігоря Гундича.

«Інклюзивно-ресурсні центри необхідно створити протягом двох місяців для того, щоб на наступний рік передбачити фінансування для працівників таких центрів. В Житомирській області необхідно створити близько 30 таких центрів. Один центр розрахований приблизно для 7 тис. дітей», – сказала Лариса Шевчук.

Також вона додала, що фінансуватимуться центри за рахунок державної субвенції.

Органи місцевого самоврядування мають за 2 місяці:

  • визначити кількість дітей віком від 0 до 18 років;
  • визначитись, з ким можливе об’єднання;
  • визначитись, де буде розміщуватися центр, провести там ремонт та облаштувати;
  • провести реєстр фахівців-надавачів освітніх корекційних послуг;
  • скласти реєстр установ, де надаються послуги;
  • подати регіональне замовлення на фахівців.

Довідково. 5 липня Президент України Петро Порошенко підписав закон «Про внесення змін до закону «Про освіту» про особливості доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг». Закон регулює питання доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг у навчальних закладах.

Інклюзивно-ресурсний центр – це установа, яка утворюється з метою забезпечення прав дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років.

Діти з особливими потребами – це не лише діти з інвалідністю. Це також діти, які мають проблеми з навчанням, діти національних меншин, які не знають мову.

Керуватиме центром директор, який призначається на посаду строком на три роки за конкурсом. Посади директора та фахівців центру прирівнюються до посад педагогічних працівників спеціальних загальноосвітніх шкіл.

Гранична чисельність фахівців центру становитиме 12 осіб. У разі потреби можна залучати додаткових фахівців.

Житомирська ОДА + Фото

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.