На Закарпатті за рік працевлаштували понад 7 тисяч осіб з інвалідністю

5 Листопада 2014 Друкувати цю новину

imgУ відповідності до вимог ст.19 ЗУ «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» Закарпатське обласне відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю здійснює роботу з обліку, реєстрації підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців, що використовують найману працю і на яких працює 8 та більше осіб.

В Закарпатській області їх налічується біля 2200 суб'єктів господарювання.

Законом України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» для підприємств, установ, організацій, у т.ч. підприємств, організацій ГО осіб з інвалідністю, фізичних осіб, які використовують найману працю, встановлює норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, – у кількості 1 (одного) робочого місця та обов'язок звітуватися до відділень Фонду про виконання нормативу.

З роботодавцями, які не подають статистичну звітність ф.10-ПІ «Звіт про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю» у встановлений Законом термін (щороку до 01 березня) та не зареєстровані у відділенні Фонду ведеться комплексна інформаційно-роз'яснювальна робота, зокрема через регіональні засоби масової інформації. Станом на 01.10.2014 року показник звітування становить 91,8%.

Протягом останніх років в області спостерігається позитивна тенденція щодо збільшення кількості роботодавців, які виконують 4% норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, а також, позитивна динаміка у бік збільшення кількості фактично працевлаштованих осіб з інвалідністю та зменшення кількості незайнятих робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, згідно поданих роботодавцями звітів про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю (форма 10-ПІ).

Станом на 01.10.2014 року 2016 роботодавців, що використовують найману працю та подали до відділення Фонду «Звіт про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю» за 2013 рік, забезпечили 7185 робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю при нормативі 7011 робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю. Ті роботодавці, які не виконали даний норматив, сплачують до державного бюджету України адміністративно-господарські санкції та пеню у відповідності до вимог статей 19,20 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні».

Протягом 2010-2014 років обласним відділенням Фонду забезпечено виконання Плану надходжень до Державного бюджету на відповідний рік та навіть перевиконання його. Так, станом на 01.10.2014 року надходження становить 1 645,2 тис. грн. або 175 % виконання доведеного річного плану надходжень.

Закарпатське обласне відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю реалізує програми соціального захисту осіб з інвалідністю в області. Протягом 9 місяців 2014 року по програмі «Фінансова підтримка громадських організацій осіб з інвалідністю та ветеранів, заходи з відвідування військових поховань і військових пам'ятників та з увічнення перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років» надійшло фінансування у розмірі 711,6 тис. грн. По програмі «Санаторно-курортне оздоровлення осіб з інвалідністю» виплачено компенсаційні виплати в сумі 119,5 тис. грн. 381 особам з інвалідністю та чотирьом супроводжуючим особам.

За напрямком «Соціальна, трудова та професійна реабілітація осіб з інвалідністю, видатки на створення Національного центру параолімпійського і дефлімпійської підготовки та реабілітації осіб з інвалідністю та Західного реабілітаційно-спортивного центру» проведено державне фінансування в розмірі 250,4 тис. грн., яке використане в повному обсязі. В тому числі, Закарпатський обласний центр з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт» отримав 80,0 тис. грн. Завдяки виконанню соціальних програм відділенням Фонду, в області здійснюється соціальна, трудова, фізкультурно-спортивна та професійна реабілітація осіб з інвалідністю, підтримка громадських організацій осіб з інвалідністю та ветеранів.

Велику увагу відділення Фонду приділяє навчанню та перекваліфікації у навчальних закладах, центрах професійної реабілітації осіб з інвалідністю для здобуття ними майбутньої професії. В цьому році вже забезпечено оплату вартості навчання 23 студентам-людини з інвалідністюм, які виявили бажання навчатися.

Розпорядженням голови Закарпатської обласної державної адміністрації від 10.07.2014 №214 визначено за доцільне надати підприємству, організації громадської організації осіб з інвалідністю фінансової допомоги, цільової позики та дотації за рахунок коштів Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, зокрема Ужгородському учбово-виробничому підприємству №2 Української організації товариства глухих (УТОГ). Фінансову допомогу у розмірі 143,2 тис. грн. надано за рахунок коштів Фонду для створення належних санітарно-гігієнічних, виробничих і технічних умов на робочому місці осіб з інвалідністю та створення нових робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю на цьому підприємстві. За сприяння відділення Фонду Ужгородське учбово-виробниче підприємство № 2 УТОГ упродовж 2014 року згідно розпорядження голови Закарпатської облдержадміністрації від 27.12.13 р. №486 отримало дозвіл на право користування пільгами з оподаткування.

Працівники відділення Фонду систематично проводять інформаційно-роз'яснювальну роботу про можливості відділення Фонду щодо надання фінансової допомоги, позики, дотації на створення робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю. Також, приймають активну участь в організації та проведенні різноманітних культурних заходів, семінарів, тренінгів, спортивних змагань, виставок обдарованих осіб з інвалідністю на міському та обласному рівнях разом з представниками влади, соціальними партнерами, ГО осіб з інвалідністю, особами з інвалідністю, - пише директор Закарпатського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, А.Ю. Воробець.

Zaholovok

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.