На Вінниччині продовжується реалізація проєкту «Вимушені переселенці: життя без болю»

На Вінниччині продовжується реалізація проєкту «Вимушені переселенці: життя без болю»
27 Лютого 2015
Друкувати цю новину

25 лютого у Вінницькому прес-клубі відбулося засідання «круглого столу» на тему «Результат громадського аудиту стану забезпечення доступу внутрішньо переміщених осіб (переселенців) – користувачів психіатричної допомоги та осіб з хронічними захворюваннями (онкологічні захворювання, Віл-інфекція, гепатити, туберкульоз) до медичної допомоги та життєво необхідних лікарських засобів». Даний аудит було проведено громадськими організаціями спільно з органами державної влади та волонтерами на території Вінницької, Хмельницької, Чернівецької, Харківської, Донецької областей та м. Маріуполь.

vin-pereselenci

До проведення аудиту долучились такі громадські організації: Вінницька міська громадська організація соціального розвитку та становлення окремих мало захищених категорій молоді «Паросток»; Всеукраїнська громадська організація осіб з інвалідністю-користувачів психіатричної допомоги «Юзер»; Вінницька правозахисна група; Подільський центр соціальних технологій; Подільський центр прав людини; МБФ «Без кордонів»; Хмельницький БФ «Хесед Бешт»; Департамент соціального захисту населення Хмельницької ОДА; Вінницька громадська організація «Рада Вінниччини»; Вінницька обласна організація «Оріана-Світ»; Чернівецький обласний відокремлений підрозділ організації «Юзер»; Донецький обласний відокремлений підрозділ організації «Юзер» та Харківське відділення Всеукраїнського Благодійного Фонду допомоги жертвам насилля.

Варто зазначити, що з грудня 2014 року Вінницька ГО «Паросток» розпочала реалізацію проєкту «Вимушені переселенці: життя без болю», підтриманого Міжнародним фондом «ВІДРОДЖЕННЯ».

За словами голови правління Подільського центру прав людини Михайла Бардина, призвичаїтись та адаптуватися до нового місця проживання надзвичайно важко. Це вдвічі важко для переселенців з хронічними захворювання, що мають потреби у систематичному медичному огляді та лікуванні. Тому було проведено анкетування таких громадян, які прибули до Вінницької області. Озвучивши його підсумки Михайло Бардин наголосив на важливості вирішенні найбільш нагальних проблем, що були виявлені в ході соціального дослідження.

На засіданні було заслухано ряд виступів та напрацювань членів громадських організацій, які приймали активну участь в реалізації моніторингу доступу ВПО до спектру медичних послуг.

Так, обговорювалася низка нагальних питань, що потребують швидкого вирішення. Зокрема, було розглянуто наступні питання: «Внутрішньо переміщенні особи в Україні (переселенці) – особливо вразлива категорія населення, що потребує правового та соціального захисту в Україні та міжнародного захисту»; «Правові аспекти медичної допомоги вимушеним переселенцям, які мають хронічні захворювання»; «Стан спроможності відповідних державних структур щодо забезпечення доступу переселенців – користувачів психіатричної допомоги та осіб з хронічними захворюваннями (онкологічні захворювання, ВІЛ-інфекція, гепатити, туберкульоз) до медичної допомоги та життєво необхідних лікарських засобів» та «Системні проблеми в організації доступу переселенців – користувачів психіатричної допомоги до медичної допомоги та медичного забезпечення в регіонах проведення аудиту, шляхи вирішення проблем».

Результатом обговорення стало напрацювання рекомендацій до органів державної влади України щодо удосконалення доступу ВПО до медичної допомоги та ліків.

Рекомендації стосуються таких ланок:

  1. Доступ ВПО до державних комунальних закладів охорони здоров’я: налагодження інформування на сайтах, інформаційних стендах в державних установах щодо можливості отримання медичної допомоги ВПЛ у закладах охорони здоров’я МОЗ України.
  2. Доступ ВПО до інформації щодо реалізації прав на охорону здоров’я в державних комунальних закладах охорони здоров’я (постановка на облік, прийом лікаря, послуги з лабораторних та інструментальних методів діагностики, лікування): налагодження інформування у всіх комунальних закладах охорони здоров’я про можливість отримання медичної допомоги ВПО (інформаційні стенди, буклети, де вказано конкретні телефони «гарячих ліній», номери телефонів керівних органів, поштові адреси для скарг та пропозицій, зразки скарг та пропозицій).
  3. Доступ ВПО до спектру медичних послуг в державних комунальних закладах охорони здоров’я: медична допомога/лікування надаються безперешкодно, невідкладно та безкоштовно.
  4. Планування органами державної влади забезпечення доступу ВПО до медичної допомоги: ведення статистики всіх випадків звернень ВПО за медичною допомогою; ведення постійного обліку медичних потреб ВПО; розробка принципів корегування видатків з державного і місцевого бюджету на охорону здоров’я відповідно до потреб ВПО, а також, враховуючи масштаби конфлікту на Сході, передбачення резервних коштів для забезпечення безперешкодного доступу ВПО до медичної допомоги та забезпечення безкоштовними ліками.

Вінницька ОДА + Фото

  Категорія: