На Вінниччині фахівці зі Сходу України набувають досвід роботи у сфері реабілітації осіб з інвалідністю

На Вінниччині фахівці зі Сходу України набувають досвід роботи у сфері реабілітації осіб з інвалідністю
4 Грудня 2015
Друкувати цю новину

1 грудня в прес-центрі Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації відбулася прес-конференція, щодо реалізації навчальної програми “Методика проведення професійної, соціальної і психологічної реабілітації людей з інвалідністю”.

Прес-конференція пройшла за участі Романа Штогрина – директора Вінницького міжрегіонального центру професійної реабілітації осіб з інвалідністю «Поділля» та фахівців Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Харківської областей, що спеціалізуються на реабілітації людей з інвалідністю.

Під час зустрічі Роман Штогрин підкреслив: «В рамках реалізації масштабної навчальної програми вивчаються ефективні методи соціальної та психологічної реабілітації людей з інвалідністю задля створення сприятливих умов для їхнього життя та працевлаштування. Програма “Методика проведення професійної, соціальної і психологічної реабілітації людей з інвалідністю” спрямована на засвоєння людьми з особливими можливостями соціальних навичок та втілення потреб повноцінного життя. Наше завдання – зробити людину з обмеженими можливостями активною та небайдужою до процесів суспільства».

Метою програми є консолідація та розвиток українського суспільства через обмін найкращими практиками та досвідом між різними регіонами України, створення професійних спільнот та експертів у відповідній галузі.

Роман Штогрин наголосив: « Нами планується відвідати більше 10 центрів реабілітації, що є у Вінницькій області. З них – 2 заклади підпорядковуються Міністерству соціальної політики України, яких є всього 4 в нашій державі. Це – центр соціальної реабілітації дітей-осіб з інвалідністю «Промінь» та центр професійної реабілітації осіб з інвалідністю «Поділля». Одним з основних завдань, що допомагають вдосконалювати роботу реабілітаційних центрів Вінниччини є співпраця зі структурними підрозділами ОДА і громадськими організаціями міста та області, які постійно сприяють продуктивній роботі та реалізації даного проєкту».

Як зазначила професор кафедри медико-соціальної експертизи ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України» Інна Борисова: «Представники зі східних областей України планують запозичити досвід та обговорити дискусійні питання по реалізації проєкту для людей з обмеженими можливостями. Планується відвідати та оцінити роботу центрів соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій»; міського центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Гармонія»; Барського міського центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Еверест»; Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями (с. Гнатків, Томашпільський р-н),».

В ході конференції Інна Борисова наголосила: «Кожного року Україна звітує в ООН стосовно дотримання прав людей з інвалідністю, де за показниками в Україні, станом на 1 січня 2015 року, налічувалось 2 млн 700 тис людей з інвалідністю, що становить 6% від всієї кількості українського населення. Цей показник говорить проте, що кожний 17 житель є інвалідом. Близько 30% від загальної кількості людей з обмеженими можливостями працевлаштовуються. Тому перед нами стоїть питання, як допомогти реалізуватись та знайти себе, бути потрібними українському суспільству ».

Вінницька ОДА + Фото

  Категорія: