На Тернопільщині студенти з інвалідністю можуть навчатися безкоштовно

12 Квітня 2017 Друкувати цю новину

На Тернопільщині студенти з інвалідністю можуть навчатися безкоштовноТернопільським обласним відділенням Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю за 2016 рік профінансовано навчання 41 студента з інвалідністю.

Про це повідомила директор Тернопільського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Ірина Базилевська під час відео наради з головами районних державних адміністрацій 3 квітня.

«На 2017 рік заплановано здійснити оплату за навчання студентів з інвалідністю на суму 280 тис. грн. для 38 студентів», - зазначила Ірина Базилевська.

Вона повідомила, що у разі складання вступних іспитів (вступних випробувань) з позитивним результатом до вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації зараховуються поза конкурсом діти з інвалідністю та особи з інвалідністю першої і другої груп, яким не протипоказане навчання за обраною спеціальністю; до професійно-технічних навчальних закладів - діти з інвалідністю та особи з інвалідністю, яким не протипоказане навчання за обраною професією (спеціальністю) та спеціалізацією.

За інших рівних умов переважне право на зарахування до вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладів мають інваліди та діти з малозабезпечених сімей, у яких:

  • обидва батьки мають інвалідність;
  • один з батьків - особа з інвалідністю, а інший помер;
  • одинока матір з числа осіб з інвалідністю;
  • батько - особа з інвалідністю, який виховує дитину без матері.

Під час навчання зазначеним категоріям громадян стипендія та пенсія (державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства і дітям з інвалідністю) виплачуються в повному розмірі, згідно із Законом України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні».

Для довідок: Тернопільське обласне відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю. Адреса: 46021, м. Тернопіль, вул. Грушевського, 8. тел./факс (0352)-25-54-59.

0352.ua

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук