На столичній станції “Академмістечко” планують встановили пасажирські ліфти замість ескалаторів, які не працюють 16 років

7 Листопада 2019 Друкувати цю новину

На столичній станції "Академмістечко" планують встановили пасажирські ліфти замість ескалаторів, які не працюють 16 років

Ескалатори на станції "Академмістечко" не було прийнято в експлуатацію ще в 2003 році через невідповідність вимогам чинних нормативно-правових актів

На столичній станції метрополітену "Академмістечко" планують встановити пасажирські ліфти замість ескалаторів, які не працюють вже шістнадцять років. Про це у відповідь на інформаційний запит 112.ua повідомили у комунальному підприємстві "Київський метрополітен".

Так, виготовлені та змонтовані ПАТ "НВП "Більшовик" на станції метро "Академмістечко" чотири комплекти експериментальних ескалаторів у 2003 році не було прийнято в експлуатацію у зв'язку з тим, що їхня конструкція не відповідала вимогам чинних нормативно-правових актів.

"Оскільки виявлені недоробки та дефекти могли створювати загрозу для пасажирів і не були усунуті заводом-виробником, КП "Київський метрополітен" звернулось до господарського суду м. Києва з позовом до ПАТ "НВП "Більшовик" про звільнення 2-го та 6-го виходів станції метро "Академмістечко" Святошинсько-Броварської (лінії метрополітену) від 4 комплектів ескалаторів тунельних ЕТХ-5,2, які належать відповідачу, шляхом проведення відповідачем демонтажу вищезазначених комплектів ескалаторів", - розповіли у метрополітені.

Лише 1 квітня 2014 року рішенням господарського суду м. Києва у цій справі задоволено позовні вимоги КП "Київський метрополітен" до ПАТ "НВП "Більшовик" у повному обсязі.

Проте ПАТ "НВП "Більшовик" до цього часу не виконало рішення господарського суду м. Києва і не здійснило демонтаж чотирьох комплектів ескалаторів 2-го та 6-го виходів на станції метро "Академмістечко".

ПАТ "НВП "Більшовик" є власником цих ескалаторів, тому КП "Київський метрополітен" не може провести демонтаж зазначених ескалаторів.

Своєю чергою КП "Київський метрополітен" спільно з ДП ПІ "Укрметротунельпроєкт" погодили проєкт щодо пристосування станції "Академмістечко" для самостійного переміщення осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Нині планується встановлення 4 ліфтів.

На столичній станції "Академмістечко" планують встановили пасажирські ліфти замість ескалаторів, які не працюють 16 років

112.ua

Всеукраїнським громадським об’єднанням "Національна Асамблея людей з інвалідністю України" підтримано ухвалене підприємством рішення щодо встановлення ліфтів на станції "Академмістечко". 6 березня 2019 року на засіданні секції з питань будівництва та архітектури Науково-технічної ради Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України було погоджено згадане рішення.

Остаточне рішення в частині оснащення станції "Академмістечко" ліфтами буде ухвалено після отримання офіційного погодження Мінрегіонбуду.

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.