На Рівненщині запрацює перший в Україні Центр лікування наслідків нейротравм

by Наталія | 29 Грудня 2016 11:26

Міністерство охорони здоров’я погодило створення на Рівненщині Національного Центру лікування та реабілітації наслідків нейротравм

На Рівненщині запрацює перший в Україні Центр лікування наслідків нейротравм

Функціонуватиме він на базі Рівненського обласного госпіталю ветеранів війни, що у смт Клевань, та спеціалізуватиметься на реабілітації спинальних хворих воїнів з інвалідністю, учасників бойових дій.

У закладі планується розмістити 50 ліжок.

Відповідний лист з погодженням на створення такого Центру нещодавно надійшов з Міністерства охорони здоров’я.


В листі зазначається, що фінансуватиметься новостворений заклад з Державного бюджету. Зокрема, на утримання даного Центру на 2017 рік передбачено виділити 31 мільйон гривень.

Нагадаємо, що раніше з клопотанням про створення такого Центру до Міністерства охорони здоров’я звертався Голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко.

Його підтримали й деякі депутати Верховної ради. Адже в державі відсутні медзаклади такого профілю, водночас в Україні є близько 2,5 тисячі учасників АТО з інвалідністю, з них більше сотні – з напівпаралізованими кінцівками.

Тим часом в Рівненському обласному госпіталі ветеранів війни з часу подій на Сході пролікували 1,5 тисячі бійців АТО, 30 з них були з черепно-мозковими травмами й ушкодженнями хребта. Увесь курс реабілітації бійців в госпіталі безкоштовний. Аби пацієнти мали комфортніші умови реабілітації, для них відремонтували терапевтичний корпус.

Рівненська ОДА

Source URL: https://naiu.org.ua/na-rivnenshhyni-zapratsyuye-pershyj-v-ukrayini-tsentr-likuvannya-naslidkiv-nejrotravm/