На Рівненщині не передбачили грошей на оздоровлення дітей з інвалідністю.

15 Січня 2021 Друкувати цю новину

На Рівненщині діти з інвалідністю, сироти, постраждалі від Чорнобильської катастрофи та з інших соціально вразливих категорій можуть цьогоріч втратити можливість безкоштовно оздоровитись. Фінансування відповідної обласної програми у цьому році відсутнє.

На Рівненщині не передбачили грошей на оздоровлення дітей з інвалідністю. Що каже владаСуспільне Рівне

У 10-річного рівнянина Микити у два роки виявили глухоту, а потому – аутизм. Дитина вже розмовляє. У 2,5 роки його прооперували – провели кохлеарну імплантацію. На оздоровлення за кошти обласного бюджету Микита з мамою їздили щороку. Цьогоріч фінансування, у межах відповідної програми, відсутнє.

"Вже ми чуємо. Зараз боремося з аутизмом і неврологію підліковуємо. Ці діти живуть пожиттєво в карантині. Вони постійно вдома. І чекають, щоб раз в рік виїхати на оздоровлення. Так само як і батьки цього чекають", – коментує мама хлопчика Ольга Сітнова.

Торік, розповідає, обласні чиновники вже хотіли внести зміни до програми та відмовити в оплаті путівки особам, які супроводжують на оздоровлення дітей з інвалідністю. Проте, цього так не зробили, через спротив батьків.

"Минулого разу казали, хай волонтери проплатять мамин супровід. То ні. Я думаю, що вже достатньо, щоб волонтери нам постійно допомагали. Для цього у нас є держава. І як це так...на дороги дають, на все дають, окрім нас...А нам це життєво необхідно", – обурюється мама хлопчика.

Станом на 14 січня в департамент соцзахисту надійшло майже 200 заявок на оздоровлення дітей. Перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін каже, гроші на ці потреби можуть виділяти й бюджети місцевих громад.

"Тергромади повинні розуміти ці речі й виділяти співфінансування згідно своїх прийнятих програм про оздоровлення. Ці речі прописані статті 91 бюджетного кодексу, де дозволено місцевим органам влади фінансувати такі напрямки. Тому наразі будемо працювати таким чином", – каже перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін.

У 2020-му на фінансування програми з оздоровлення в обласному бюджеті заклали понад 6 мільйонів гривень. Але використали менше як 2 мільйони, каже голова облради Сергій Кондрачук. Бо заклади, що надають ці послуги, через пандемію не працювали.

"Моя позиція така, чекаємо лютого-березня, якщо бачимо, що на літо ми можемо оздоровлювати дітей, виділяємо кошти й проводимо таке оздоровлення. І мені здається, що було б дуже правильно, якби фінансування на ці заходи відбувалося б не лише з обласного бюджету, а й з місцевих", – зазначив голова Рівненської облради Сергій Кондрачук у коментарі Суспільному.

В ефірі "Сьогодні. Головне" 14 січня він роз'яснив, що уже на наступній сесії виділять певну суму коштів на фінансування програми з оздоровлення, але за умови співфінансування з місцевими бюджетами. Раніше співвідношення було 60/40.

Джерело https://suspilne.media/96200-u-policii-rozpovili-podrobici-zatrimanna-pidozruvanogo-u-vbivstvi-21-ricnoi-rivnanki/

  Категорія:
  1. Гурин Віктор
    16 Січня, 09:21 #1 Гурин Віктор

    Не тільки здивування викликає позиція чиновників ,а й ще більше дратує. Смертність в кожній області перевищує народжуваність. Тому є дивним таке відношення до цих дітей котрі потребують оздоровлення. Як суспільство буде реагувати далі лишень тим або покидати країну або відмова від народжування дітей. Тому чиновники від імені держави до цього спонукають.до відтворення населення….

    Reply to this comment

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.