На Рівненщині для одиноких та осіб з інвалідністю відкрили стаціонарне відділення для постійного та тимчасового проживання

12 Березня 2013 Друкувати цю новину

На Рівненщині для одиноких та осіб з інвалідністю відкрили стаціонарне відділення для постійного та тимчасового проживанняДруга домівка для знедолених. У Радивилівському територіальному центрі свою роботу розпочало стаціонарне відділення для постійного або тимчасового проживання одиноких та осіб з інвалідністю. Загалом в області функціонує 20 таких терцентрів. Аби провідати стареньких у новостворене відділення завітав і очільник області Василь Берташ. 

Старенькі, немічні, одинокі, але комусь таки потрібні. Жительці села Копані Рокитнівського району Марії Федорівні 79. Самостійно пересуватись вона вже не в змозі,  дається в знаки перелом ноги.

Марія Валігура, мешканка стаціонарного відділення постійного або тимчасового проживання одиноких та осіб з інвалідністю:

- Впала та зламала ногу. Лежала без гіпсу рік і чотири місяці. Так мене трішки провідували. Один, два дні. А п’ять днів поспіль хто має йти?

Відповідний догляд та піклування бабусі надали у новоствореному стаціонарному відділенні проживання одиноких та осіб з інвалідністю. Перебуває тут старенька вже тиждень. Про своє нове життя тепер розповідає зі словами вдячності та сльозами на очах.

Марія Валігура, мешканка стаціонарного відділення постійного або тимчасового проживання одиноких та осіб з інвалідністю:

- Дуже добре. Хай Бог дає здоров’я, що вони нас доглянули. Добре, немає чого ображатись. І харчують, і миють, і одягають. Доглядають як маленьку дитину. Мене з дитинства ніхто так не доглядав, як вони тут.

Це стаціонарне відділення розраховане на тридцятьох стареньких. На сьогоднішній день у палати заселено шестеро чоловік, ще стільки ж перебуває у черзі. Таке проживання одиноким, літнім краянам коштує дві тисячі вісімсот гривень на місять. 75% своєї пенсії вони віддають закладу, решту компенсує держава.

Ольга Проказюк, завідувач стаціонарного відділення постійного або тимчасового проживання одиноких та осіб з інвалідністю:

- Ми їм надаємо всі послуги. Це чотирьохразове харчування, медичне обслуговування, забезпечення їх інвентарем. Також постійний догляд, адже вони потребують постійного догляду згідно медичних висновків.

Аби не лише урочисто перерізати стрічку та перевірити готовність відділення, а й поспілкуватись із старенькими до закладу завітав очільник області Василь Берташ. Таких терцентрів в області близько двадцяти. На будівництво цього відділення витратили 423 тисячі районних коштів.

Василь Берташ, голова Рівненської ОДА:

- Ви знаєте, потрібні такі відділення. Є багато одиноких людей. В Радивилівському районі більше 20 чоловік проживає. Влада сьогодні поєднала зусилля і чиновників, і медиків. І зробили цей прекрасний соціальний заклад. 

Аби старенькі у свій вільний час не нудьгували, гості подарували відділенню телевізор. Серед корисних презентів й мікрохвильова піч. На повну потужність, тобто на усі тридцять ліжко-місць, це відділення запрацює до кінця року, коли ремонт у всіх палатах буде завершений. Окрім людей, що на державному забезпеченні, сюди прийматимуть й осіб на платній основі. За такий прихисток родичі платитимуть з власного гаманця.

Сфера-ТВ

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук