На НСК «Олімпійський» продовжуються тренування учасників бойових дій

11 Липня 2019 Друкувати цю новину

На НСК «Олімпійський» продовжуються тренування учасників бойових дій

Офіс Уповноваженого Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій, Міністерство молоді та спорту, Федерація легкої атлетики та Національна рада спортивної реабілітації захисників України продовжують розвивати проект можливостей та реабілітації через спорт для ветеранів АТО/ООС, які отримали поранення, каліцтва, контузії та інші захворювання внаслідок війни.

Саме про це йшлося 9 липня під час тренування, участь у якому взяли учасники проекту – ветерани АТО, а також тренери та спортсмени національної збірної України з легкої атлетики.

Перший заступник Міністра та президент Федерації легкої атлетики Ігор Гоцул нагадав, що проект розпочався з обговорення і усвідомлення проблеми, яка накопичується в нашій країні – реабілітація учасників бойових дій, які повертаються у мирне життя: «Міністерство молоді та спорту підтримує цей проект не тільки тому, що це є частиною наших обов’язків - це ще й громадянська позиція. Протягом майже року такі тренування відбуваються. Ми вирішили, що наші ветерани приходитимуть на тренування зі своїми родинами, і це ще один чинник реабілітації і соціальної адаптації».

Тренування супроводжуються двома професійними складовими. По-перше, із спортсменами працюють професійні тренери з легкої атлетики, які допомагають планувати навантаження для такої складної категорії. Друга складова – тренування супроводжує Служба спортивної медицини, підпорядкована Мінмолодьспорту.

«Ми разом з Вадимом Свириденком говорили про те, що Міністерство разом із командою Уповноваженого Президента мають вийти з ініціативою про розповсюдження цього досвіду по всім регіонам України - системи, коли ветерани у будь-якому місті зможуть прийти і знайти можливість кваліфікованого тренування і відновлення. Тому цей досвід, який накопичується зараз, важливий – ми застосовуємо іноземні напрацювання, а також випробовуємо власні ідеї», - зазначив Ігор Гоцул.

Уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Вадим Свириденко зазначив, важливість цього проекту та необхідність його подальшого розвитку: «Я сам відновився через спорт. Для мене це був важкий шлях, і я хочу, щоб для інших ветеранів він був швидший і легший. Тому минулого року ми звернулись до міністерств по допомогу у розробці програми, і зараз бачимо, що це працює, бачимо результати».

Ветеранську спільноту України очікують міжнародні змагання – Марафон Морської піхоти у Вашингтоні, який щороку відбувається у жовтні, важлива подія серед ветеранів і ветеранок всього світу. У листопаді – Бейрутський марафон, у якому теж візьме участь українська команда.

На НСК «Олімпійський» продовжуються тренування учасників бойових дій

На НСК «Олімпійський» продовжуються тренування учасників бойових дій

На НСК «Олімпійський» продовжуються тренування учасників бойових дій

Мінмолодьспорт України

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.