На Львівщині знову говорили про раннє втручання

На Львівщині знову говорили про раннє втручання
21 Червня 2018
Друкувати цю новину

14 червня в рамках реалізації проєкту «Навчальні семінари для фахівців (сімейний лікар, інтерн, психолог, корекційний педагог, соціальний працівник) та батьків про філософію, зміст та практику раннього втручання» відбулася зустріч зі спеціалістами та батьками дітей з особливими потребами Стрийського району (Львівська область). Семінар відбувся у приміщенні Добрянської школи I-II ступеня.

Загалом послухати семінар та поговорити про потреби сімей, які виховують дітей з інвалідністю приїхали 30 осіб – лікарі, корекційні педагоги, освітяни, а також батьки дітей з особливостями розвитку.

Лекторами на цьому навчальному семінарі виступили Юлія Пакулова-Троцька (педіатр, кандидат медичних наук, мама хлопця з інвалідністю), Людмила Аннич (корівник програми «Батьки для батьків, мама дівчини з особливими потребами), Оксана Винярська (психотерапевт) та Ганна Стасюк (сурдопедагог). Вони розказали присутнім про зміст та реалії раннього втручання, про етапи пережиття батьками неповносправності своєї дитини і поради щодо дій фахівців на різних етапах, про співпрацю батьків і фахівців як запоруку успіху раннього втручання і важливість раннього скринінгу слуху та зору.

Керівник проєкту, мама дитини з інвалідінстю Юлія Аронова повідомила присутніх про можливість онлайн-скринінгу в рамках реалізації в Україні проєкту Twinning Early Childhood Intervention. Відповідні інформаційні флаєри учасники тримали у роздаткових матеріалах.

Також присутні отримали брошури «Якщо малюк народився з порушеннями розвитку», «Ранній розвиток дитини: закономірності розвитку моторики, мовлення, комунікації, сенсорної та емоційної сфери дитини від народження до 3-х років» та «Якщо у вашої дитини є розлади аутистичного спектра», які були передрукувані в межах реалізації проєкту.

Розмова з учасниками семінару продемонструвала актуальність і зацікавленість усіх сторін у впровадженні послуги раннього втручання в м. Стрій. Присутні ділилися власним досвідом, думками і висловлювали прохання, щоб зустрічі на таку тематику відбувалися частіше.

Проєкт «Навчальні семінари для фахівців (сімейний лікар, інтерн, психолог, корекційний педагог, соціальний працівник) та батьків про філософію, зміст та практику раннього втручання» впроваджується за фінансування Європейського Союзу (ЄС) ГО «Розправлені крила», БУ НРЦ «Джерело» та ЗУГО «Безмежний діалог» в рамках ініціативи «Ефективні партнерства з впровадження раннього втручання в Україні. Ініціативи з підвищення спроможностей батьківських НДО», що реалізується Громадською спілкою «Всеукраїнське громадське об’єднання «Національна Асамблея людей з інвалідністю України», Благодійним фондом «Інститут раннього втручання» і HealthProm. Його реалізація стартувала 19 березня і триватиме до 25 липня 2018 року.

  Категорія: