На Львівщині грубо порушують права дітей-осіб з інвалідністю – прокуратура

7 Березня 2013 Друкувати цю новину

Прокуратура Львівської області виявила порушення органами влади та місцевого самоврядування прав неповносправних дітей на охорону здоров’я, освіту та соціальний захист. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Львівської області.

Так, всупереч законодавству, не забезпечено безперешкодного доступу дітей-осіб з інвалідністю до 65 загальноосвітніх шкіл Яворівського району, 44 – Миколаївського району, 12 навчальних закладів Галицького та 46 – Шевченківського районів Львова.

Водночас в окремих випадках, державні кошти, виділені на соціальний захист дітей-осіб з інвалідністю та дітей з вадами розвитку, стають предметом зловживань.

До прикладу, під час добудови приміщення Сторонянської загальноосвітньої школи, виявлено завищення обсягів виконаних робіт на 91 тис. грн. Відтак, не збудовано передбачені проєктом будівництва засоби доступності для 7 дітей-осіб з інвалідністю, які навчаються у зазначеній школі.

За вказаним фактом Дрогобицькою міжрайонною прокуратурою зареєстровано кримінальне провадження.

Крім того, департаментом соціального захисту населення Львівської ОДА не здійснюється контроль за станом виховання та матеріального забезпечення дітей-осіб з інвалідністю, що перебувають у Роздільському та Буківському дитячих будинках-інтернатах

Більше того, бездіяльність з боку адміністрації Роздільського дитячого будинку-інтернату стала однією з умов передачі квартири вихованця під приміщення магазину.

Прокуратурою виявлено порушення і в діяльності департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА. Як наслідок, через неналежний контроль, діти-інваліди не забезпечувались в повному обсязі медичними препаратами.

Також, попри наявність в області значної кількості дітей з особливими освітніми потребами, інклюзивною формою навчання охоплено лише 110 дітей, індивідуальною – 1 236 дітей, інтегрованим навчанням – 3 407 дітей, з яких лише 297 дітей - у дошкільних закладах.

При наявності в області майже 500 дітей шкільного віку з порушенням опорно-рухового апарату автобусами забезпечено лише чотири райони.

Окрім того, в порушення вимог законодавства про освіту, 25 львівських дітей-осіб з інвалідністю не охоплені навчанням.

Також поза увагою департаменту з питань освіти, науки, сім’ї та молоді облдержадміністрації та керівництва шкіл-інтернатів залишається стан забезпечення вихованців належними їм пенсіями, допомогами, аліментами, захист їх житлових та майнових прав.

До прикладу, у зв’язку з несвоєчасним поновленням документів, майже рік не виплачувалась державна соціальна допомога вихованцю Львівської спецшколи-інтернату для глухих дітей. Як наслідок, дитина не отримала 8 500 грн допомоги. Зважаючи на такий факт, органами прокуратури подано позовну заяву про відшкодування належних дитині коштів до Личаківського районного суду.

Відтак, цього року лише за прокурорського втручання поновлено права 44 дітей.

Загалом, за наслідками проведених перевірок на вказаному напрямку органами прокуратури Львівської області внесено 56 подань. За наслідками їх розгляду до відповідальності притягнуто 17 посадовців органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, поставлено питання про відповідальність ще 42 посадових осіб. До суду заявлено три позови та зареєстровано два кримінальні провадження.

Львівський портал

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.