На Хмельниччині хлопця з рідкісною хворобою не хочуть визнавати інвалідом

28 Жовтня 2013
Друкувати цю новину

На Хмельниччині медико-соціальна експертна комісія відмовила 18-річному юнакові у групі інвалідності. Хлопець з дитинства має рідкісну патологію – параліч Дюшена-Ерба. Тепер він практично залишився без засобів існування. Соціальної допомоги як людині з інвалідністю дитинства йому вже не виплачують. А влаштуватись на роботу, маючи фізичну ваду, до того ж у невеличкому містечку Славута, він не може. Ситуацію вивчали наші кореспонденти.

На перший погляд, цей юнак майже нічим не відрізняється від своїх ровесників. Та у хлопця рідкісна хвороба – параліч плечового сплетіння і дистрофія м’язів. Його права рука майже на п’ять сантиметрів коротша від лівої. І підняти її догори хлопець не може.

Роман Влодек, постраждалий:

– Мені все доводиться робити лівою – і вдягатися, і писати лівою. З дєтства в мене главна була ліва рука, бо я правою нічого не міг робити. Зараз вона хоч нормально виглядить, но все рівно багато чого я не можу робити.

Параліч Дюшена-Ерба став наслідком пологової травми. Одразу після народження Романа визнали інвалідом дитинства. А коли йому виповнилось 18, районна лікарня направила юнака на медичну експертизу для оформлення групи інвалідності – вада Романа підлягає третій. Та члени комісії непрацездатності у хлопця не встановили.

Валентина Гарбарук, мати хлопця:

– Сказали, що треба розробляти цю руку. Ну я запитала – як розробляти? Вона сказала – хай йде працює. Я кажу, як же можна працювати з такою рукою?

На вимогу матері комісія ще раз обстежила хлопця. І вдруге не знайшла підстав надати йому групу.

Юрій Киян, лікар-травматолог Хмельницької обласної медико-соціальної експертної комісії:

– Порушень зі сторони периферичної нервової системи вищевказаного громадянина на теперішній момент відповідно до інструкції про встановлення групи інвалідності №561 не дає підстави для встановлення групи інвалідності.

Лікарі кажуть: якщо з їхніми висновками не згодні – мають пройти всебічне обстеження у Дніпропетровському інституті проблем інвалідності. Якщо висновок вищої експертної комісії буде іншим – групу хлопцеві дадуть. Та поїхати до Дніпропетровська навряд чи вдасться, говорить жінка. Соціальну допомогу на сина вже два місяці не отримує. А її мінімальної пенсії на поїздку не вистачить.

Ольга Сєргєєва, Олександр Шурін, телеканал “Інтер”, Хмельницька область.

Подробности-ТВ

  Категорія: