На Євро-2012 стадіони України готові прийняти 2,5 тисячі осіб з інвалідністю

1 Березня 2012 Друкувати цю новину

Сьогодні у рамках гуманітарно-соціального проекту УЄФА «Євро-2012: Поважаємо інтеграцію – футбол без обмежень» відбулася презентація конкурсу «Заклади без бар'єрів». Про це на прес-конференції повідомив голова Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України (НАІУ) Валерій Сушкевич.

За його словами, НАІУ проводить роботу з бізнесменами, щоб зробити їхні заклади (кафе, готелі, спортивні об'єкти) доступними для людей з обмеженими можливостями. «Одні до нас дослухаються, а інші – власники дорогих ресторанів і готелів – кажуть: «Навіщо це нам? У нас дорого, до нас інваліди не ходять». У таких випадках я згадую Монтсеррат Кабальє, яка в Україні не змогла знайти жодного готелю, пристосованого для потреб осіб з інвалідністю», - сказав Сушкевич.

Він також зазначив, що для поліпшення ситуації щодо безбар'єрності для осіб з інвалідністю у містах, які приймають Євро-2012, був ініційований конкурс «Заклади без бар'єрів». У ньому зможуть взяти участь усі охочі – власники закладів культури, спортивних закладів, ресторанів, кафе, транспортної інфраструктури. «Наприкінці травня – на початку червня будуть підбиті підсумки конкурсу та визначено переможців», - додав глава НАІУ.

Крім того, Сушкевич підкреслив, що на сьогоднішній день у плані безбар'єрності багато проблем, особливо щодо закладів громадського харчування і готелів. «Жодна кав'ярня у Львові, жодне кафе у Харкові не пристосовані для потреб осіб з інвалідністю. Я думаю, що в інших містах ситуація не краща», - сказав він.

У свою чергу, директор турніру УЄФА Євро-2012 в Україні Маркіян Лубківський зазначив, що всі чотири українські стадіони-учасники Євро-2012 уже готові прийняти 2,5 тисячі людей з обмеженими можливостями, а всього Польща і Україна отримали 14 тисяч заявок на матчі Євро-2012 від осіб з інвалідністю.

Крім того, Лубківський нагадав, що 12 квітня закінчується термін, протягом якого діє платформа перепродажу квитків на матчі Євро-2012. Після цієї дати квитки вже не можна буде перепродати.

Дмитро Хилюк, «ForUm»

  Новина має такі "мітки":
  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.