На двох полтавських дільницях обмежили права людей з інвалідністю

На двох полтавських дільницях обмежили права людей з інвалідністю
1 Квітня 2019
Друкувати цю новину

На двох полтавських дільницях обмежили права людей з інвалідністю

Осіб із інвалідністю на візках, які не можуть самостійно дістатися до виборчої дільниці, заносять за допомогою кількох чоловік.

Про це повідомляє ОПОРА з посилання на громадську омбудсменку із захисту виборчих прав у Полтавській області Валентина Буглак у неділю, 31 березня. Вона повідомила, що люди з інвалідністю не могли вільно потрапити до вказаних дільниць для голосування, що знаходяться в полтавській гімназії №31, через відсутність пандусу:

«Технічні вимоги для приміщень, які використовуються для голосування визначені постановою ЦВК №5 від 19.01.2012 року та передбачають облаштування пандуса. ДВК, які розташовані в приміщенні гімназії, не містять такого обладнання».

Через це їх доводиться заносити за допомогою кількох осіб на руках.

Ірина Твердохліб

Фото: Ірина Твердохліб (Джерело – chesno.org)

Таких дільниць у Полтаві було дві – ДВК №530258 (с.Климівка, Карлівський р-н) та №530262 (гімназія  №31, Полтава). Як пояснила Ірина Твердохліб, регіональний представник Національної Асамблеї людей з інвалідністю, яка голосувала на останній дільниці, там не було передбачено пандусу:

«Будь-який заклад має вхід. До вхідної групи, крім дверей, належать (якщо є) сходи, пандус, підйомник. До вхідних дверей школи, де розташовується виборча дільниця, є сходи. Тобто, на перший поверх школи мені допомагали піднятися сходами до центрального входу».

Вона навела слова Юрія Северина, начальника обласного відділу адміністрування держреєстру виборців, який зазначив, що на 2019 рік у Полтавській області трохи більше 80 закладів, де розташовані виборчі дільниці, обладнані заходами доступності.

«Звісно, це навіть не 10%. Але вже є рух від 3 дільниць 2016 року до 80 дільниць у 2019-му», – зазначила Ірина Твердохліб.

Довідково

Згідно з частиною 4 статті 2 Закону України «Про вибори Президента» будь-які прямі або непрямі привілеї або обмеження виборчих прав громадян України за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками забороняються. Не допускаються обмеження щодо участі громадян у виборчому процесі, крім обмежень, передбачених Конституцією України та цим Законом.

Зміст

#Як_проголосували_виборці_з_інвалідністю

#Вибори_Президента_України_2019

  Категорія: