На допомоги дітям-людини з інвалідністюм у міському бюджеті – 250 тисяч

На допомоги дітям-людини з інвалідністюм у міському бюджеті – 250 тисяч
13 Лютого 2014
Друкувати цю новину

На допомоги дітям-людини з інвалідністюм у міському бюджеті – 250 тисячНа сесії Калуської міської ради депутати затвердили в новій редакції Порядок надання одноразових грошових допомог на лікування дітей-осіб з інвалідністю. Що саме передбачає цей документ – у розмові з начальником управління праці й соціального захисту населення Калуської міської ради Любов’ю Федоришин.

– Цей Порядок має на меті посилити соціальний захист сімей, в яких є діти-інваліди. Він визначає умови та механізм надання сім’ям, що виховують дітей-осіб з інвалідністю віком до 18-ти років, одноразової грошової допомоги на лікування, – говорить Любов Михайлівна. – Така допомога надається одному із батьків (опікунів) дитини з інвалідністю, які зареєстровані й проживають в Калуші та в населених пунктах району, з якими укладені угоди про співпрацю з Калуською міською радою.

– Любове Михайлівно, на лікування яких саме захворювань передбачені ці одноразові допомоги, і в якому розмірі?

– Кошти виділяються на лікування дітей-осіб з інвалідністю із захворюванням гіпофізарного нанізму (ненормально низького, карликового зросту) для отримання гормону росту. Одноразова допомога для них становить до 2000 грн. Із ендокринними захворюваннями та на гемофілію Порядок передбачає до 1000 грн. Дітям-людини з інвалідністюм з іншими захворюваннями допомога становитиме від 500 до 800 грн. Для проведення оперативного втручання перед бачено до 2000 грн.

– А чи може ця сума бути збільшена?

– Може, але у виняткових випадках. Якщо за рахунок коштів міського бюджету за іншими напрямками (на лікування онкохворих, хворих на цукровий діабет та інше) була надана одноразова грошова допомога в більшому розмірі, то в такому разі одноразова грошова допомога на лікування дітей-осіб з інвалідністю не надається. Якщо ж за іншими напрямками ця допомога була надана в меншому розмірі, то в такому разі на лікування дітей-осіб з інвалідністю вона може бути надана в сумі, що дорівнює різниці між розміром допомоги на лікування дітей-осіб з інвалідністю (яку визначає комісія з питань гуманітарної роботи і соціального захисту населення та молодіжної політики міської ради) та розміром виплаченої одноразової грошової допомоги за іншими напрямками. Варто наголосити, що допомога надається один раз у календарний рік.

– Думаю, важливо нагадати, які документи потрібно подати батькам дитини з інвалідністю для того, щоб отримати одноразову допомогу?

– Для надання допомоги на лікування дитини з інвалідністю один із батьків (опікун, піклувальник) дитини з інвалідністю подає на ім’я міського голови такі документи: заяву; копію паспорта одного з батьків чи опікуна (сторінки 1, 2, 11); копію ідентифікаційного коду заявника; копію свідоцтва про народження дитини; видану медичною установою довідку про необхідність лікування дитини з інвалідністю; банківський рахунок заявника і згоду на обробку персональних даних. У разі неподання заявником банківського рахунку, допомога виплачується йому через відділення поштового зв’язку.

Хочу наголосити, що жителі сіл, з якими укладені угоди про співпрацю з Калуською міською радою, до вищезазначених документів подають клопотання сільської ради з ар­гументованою пропозицією про виділення допомоги.

– Любове Михайлівно, а скільки всього дітей-осіб з інвалідністю у місті і в тих селах, про які йде мова? Яка саме сума передбачена на одноразові допомоги для них у міському бюджеті?

– На 1 січня цього року в Калуші проживає 359 дітей-осіб з інвалідністю, а в селах, які уклали угоду про співпрацю з міською радою – 72. Всього на надання в 2014 році одноразових грошових допомог дітям-людини з інвалідністюм у міському бюджеті передбачено 250 тис. грн.

– Дякую за розмову.

Дарія Ониськів

Дзвони Підгір’я 

  Категорія: