На Черкащині чоловік з інвалідністю облаштував кузню на власному подвір’ї

by Olga Zhurbenko | 13 Січня 2020 12:19

На Черкащині чоловік з інвалідністю облаштував кузню на власному подвір'ї

Життя на інвалідному візку сповнене можливостей – переконує коваль із Черкащини. Чоловік 15 років пересувається на колесах, але це не завадило йому стати єдиним у своєму селі ковалем. Кузню облаштував на власному подвір’ї. Тут працює на замовлення, а у вільний час займається творчістю. Усе це бачили журналіст “5 каналу” Яна Лимаренко.

Дорожний знак на в’їзді до села Домантове обрамлений кованими фігурками двох коропів – символів села. Їх зробив місцевий умілець Сергій Ярешко. Коваля тут знають усі, а його двір можна впізнати за вишуканими воротами. Сергій зустрічає та запрошує до кузні.

Кузня облаштована в гаражі, тут є все необхідне для роботи. Спершу Сергій розпалює горнило для плавлення металу. Пояснює: аби сталь була піддатлива – температура має бути високою.

Далі бере шмат сталі, яка за 30 хвилин перетвориться на щось особливе.

“Виковую, робимо листок, наприклад до троянди, одковуємо, загострюємо, далі нагріємо і тоді процес на молоті”, – показує Сергій Ярешко.

Коваль пояснює: працювати з металом – задоволення, коли знаєш про всі примхи матеріалу. Їх Сергій вивчав самостійно. Каже: відволічешся на секунду – і залізяка може спалахнути.

Працювати зі сталлю Сергія ще в дитинстві вчив батько, але тоді оброблення металу його не зацікавило. Уже дорослим він працював автомеханіком. Але 15 років тому його життя змінила аварія, в якій чоловік травмував спину і не зміг більше ходити. Тоді і наважився поміняти професію.

“Це тільки Бог міг так допомогти, щоб я не впав духом. Я коли був у санаторії, був із такими самими людьми, багато людей падало в депресію, але у мене, слава Богу, такого не було, там же ж і робота допомогла, в роботі тоді не думаєш про це, відганяються такі думки”, – розповідає коваль.

кузня[1]
кузня 5 канал

У кузні чоловіку допомагає товариш. Він і розвозить вироби замовникам. Коваль жартома називає друга своїми ногами.

Чоловіки розповідають: вони не лише друзі, а й брати по крові.

“Коли в нього сталася аварія і мені сказали, що потрібна кров, я йому тоді поміг, і тепер так товаришуємо”, – згадує друг Сергія Ярешка Сергій Ніколенко.

У Сергія троє дітей. Чи продовжать вони батькову справу – ще невідомо, поки що вони пишаються своїм татом і його неймовірними роботами. Син Олексій демонструє картину та свічник, які батько зробив для вітальні.

“Колись робив він ножі і в нього не виходило і він постійно заново, заново, щоб доробить, не здавався. Авжеж, є талант, без таланту воно б так легко не приходило б”, – розповідає про завзятого батька син Олексій.

Здебільшого Сергій виготовляє речі на замовлення – так заробляє кошти для сімейного бюджету. А візок – не завада для того, хто хоче і любить працювати, зізнається майстер.

Яна Лимаренко, В’ячеслав Ромодан, Черкаська область, “5 канал[2]“

Endnotes:
  1. [Image]: https://www.5.ua/media/pictures/original/176856.jpg
  2. 5 канал: https://www.5.ua/regiony/na-cherkashchyni-cholovik-z-invalidnistiu-oblashtuvav-kuzniu-na-vlasnomu-podviri-206137.html

Source URL: https://naiu.org.ua/na-cherkashhyni-cholovik-z-invalidnistyu-oblashtuvav-kuznyu-na-vlasnomu-podvir-yi/