На Буковині колишня вчителька школи-інтернату звинувачує директорку в упередженому ставленні до колег

23 Вересня 2015 Друкувати цю новину

У Карапчівському інтернаті навчаються 85 дітей із вадами зору та обмеженими можливостями.

Вчителів тут майже півсотні. Пані Людмила 2 роки пропрацювала у цьому закладі. З дітьми, каже, там ніхто не займається, бо ж навіть педагогічної освіти більшість вчителів не мають.

- Проводять фізкультуру, ритміку. Це важливі заняття для розвитку дитини. Але вчителі абсолютно не мають поняття про це. Тут немає фахівців. Тут більшість людей не мають права взагалі в навчальному закладі працювати, не те що у спеціалізованому для дітей із вадами зору, - підкреслила Людмила Андрусяк, колишня вчителька Карапчівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату.

Директорка Карапчівської школи-інтернату, розповідає пані Людмила, хоч і логопед за освітою, жодного уроку з дітьми не провела.

- Із закладу виходять діти фактично без освіти. На сьогодні в початковій школі працює тільки одна вчителька першого класу. Решта початківців ходять без нагляду, - наголосила Людмила Андрусяк.

Окрім цього, вчителька скаржиться і на погане ставлення до вчителів. Мовляв, директорка дозволяє собі кричати на підлеглих, які не виконують її вказівок.

- Я була свідком того, як тут гноблять членів колективу, тих, хто не згідний із нею. Тих, які справді працюють, викладають та займаються дітьми. Такі вчителі тут не потрібні, - заявала колишня вчителька Карапчівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату.

Людмила запевняє, що не могла погодитись із методами роботи директорки. Тому, коли у вчительки закінчився трудовий контракт, продовжити його керівниця захотіла лише за винагороду - 200 доларів.

- Я їх не заплатила, то вона мені не продовжила контракт, - стверджує Людмила Андрусяк.

Директорка Карапчівської школи-інтернату всі звинувачення спростовує. Каже, її педагоги - кваліфіковані спеціалісти, а навчальний процес іде за планом, який затвердили у Департаменті освіти. Вчительку ж звільнила, бо та погано виконувала свою роботу. Тому все, що говорить освітянка, - наклеп і помста.

- Вона працювала, відповідно до контракту. Контракт закінчився, через рік людину звільнила, відповідно до чинного законодавства. Я не знаю, що їй заважає жити, але те, що вона заважає колективу і мені як керівнику, то це справді та, - зізналася Марія Кирилюк, директорка Карапчівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату. На зупинці біля школи-інтернату після обіду деякі школярі вже чекають на автобус, аби добратись додому. Діти кажуть, на всі уроки сумлінно ходять. А гуляють на вулиці тільки у визначений час. Що все добре у навчальному закладі, нас запевнили і працівники школи.

- Жодного конфлікту між нами чи між дітьми немає. Ми живемо дружно і мирно. У нас дружний колектив, і ми не дозволимо Марію Василівну ображати, чи аби хтось писав на неї скарги, - заявила Віра Шорудок, голова профспілкового комітету Карапчівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату.

А скарги таки були, кажуть в обласному Департаменті освіти. І небезпідставні, як показала перевірка. - Директор суттєво порушила кадрову роботу. Не всі фахівці мали вищу педагогічну освіту, що дозволяло б їм працювати в цьому закладі. А ще школа тривалий час працює без заступника директора, - зазначила Оксана Палійчук, директорка Департаменту освіти Чернівецької ОДА.

Порушення знайшли і у звітній документації школи. Та, незважаючи на це, атестаційна комісія прийняла рішення дозволити директорці працювати ще 1 рік. За умови, якщо вона виправить недоліки у роботі. До 1-го жовтня керівниця інтернату повинна замінити некваліфікованих спеціалістів. Директорка Департаменту пообіцяла особисто це проконтролювати.

Буковинська правда

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.