«Можливості створюємо разом»: у Львові втілюють проекти з метою надання якісних і доступних медичних послуг людям з інвалідністю

21 Червня 2016 Друкувати цю новину

Впродовж трьох місяців у Львові втілювали соціальний проект «Можливості створюємо разом», що має на меті забезпечити рівний і якісний доступ до медичних послуг людям з інвалідністю. У межах проекту відбулись тематичні семінари, навчання і тренінги, проводили аудити доступності та фокус-групи. Найголовніше, чого прагнуть організатори проекту – широко інформувати людей та поліпшувати доступність і якість отримання медичних послуг для людей з інвалідністю, адже сьогодні у суспільстві немає належного рівня усвідомлення важливості цього питання.

«Можливості створюємо разом»: у Львові втілюють проекти з метою надання якісних і доступних медичних послуг людям з інвалідністю

Метою проекту, що реалізовувався  Львівським  обласним відділенням Українського фонду «Реабілітація людей з інвалідністю», в рамках програми USAID «Здоров’я жінок України», є збереження репродуктивного здоров’я жінок з порушенням опорно-рухового апарату у Львові, а також послуг з профілактичного медогляду для осіб з ураженням опорно-рухового апарату, яким важко /або неможливо відвідувати  заклади охорони здоров’я.

Зокрема, у межах проекту було проведено фокус-групу, семінар для людей з інвалідністю  «Знати свої права і вміти їх відстояти» та тренінг для представників влади щодо формування інклюзивної політики з урахуванням конвенційних прав людей з інвалідністю  «Нічого для нас без нас».

«Можливості створюємо разом»: у Львові втілюють проекти з метою надання якісних і доступних медичних послуг людям з інвалідністю«За підрахунками, у Львові приблизно 570 людей з інвалідністю, порядку 200 осіб – це жінки, 230 осіб – чоловіки. Дітей, які пересуваються за допомогою візка – 138. Цього року ми вперше здійснили обстеження таких пацієнтів у медичних установах і на дому, і фактично, охопили понад 95% таких пацієнтів диспансерним і гінекологічним обстеженням», - розповідає Володимир Зуб, начальник управління охорони здоров’я ЛМР.

Підсумком  попереднього проекту – «Репродуктивне здоров’я жінок з порушенням опорно-рухового апарату» стало створення трьох опорних поліклінік, де було обладнано спеціальні гінекологічні кабінети для жінок з інвалідністю.

«Нашою головною метою було з’ясувати, як звертаються люди і як надаються послуги. Був проведений аудит доступності 10 закладів охорони здоров’я, з них два – обласні, подано запити і звернення до управління з питання доступності медичних послуг людям, які користуються візками, і не завжди мають можливість дістатися до поліклініки. Також проводили просвітницьку діяльність – семінари, навчання, тренінги і поширення максимальної інформації про стан ситуації. Опитування і фокус група жінок з інвалідністю показала, що до березня минулого року лише 10 людей були поінформовані про відкриття кабінетів, якими можна скористатися.

Сімейні лікарі, терапевти приходили до людей з інвалідністю до дому, також було запрошення на огляд від гінеколога. Маємо відгуки, що завдяки нашій спільній праці з управлінням охорони здоров’я розуміння проблематики стає глибшим і грунтовнішим», - розповідає Наталя Курило, керівник проектів.

У планах – і надалі створювати комфортні, доступні і якісні  медичні умови для особливих людей. Так, є пропозиції щодо розробки карти-схеми територіального обслуговування закладами і поділу на окремі дільниці; проведення навчань для медпрацівників щодо переміщення людей, які користуються візками (стосується і карет швидкої допомоги, і персоналу у медзакладах) та етика спілкування; вдосконалення системи профілактики легеневих захворювань у людей з інвалідністю.

«Наша галузь займає лише 30% всіх медичних галузей Львова, і ми у цій третині намагаємося покращити ситуацію. Персонал треба вчити розумінню потреб людей з інвалідністю. Проблему доступності потрібно вирішувати поетапно і спільними зусиллями», - додає Володимир Зуб.

Львівська міська рада

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук