МОЗ збільшує тариф на лікування інфаркту міокарда

1 Жовтня 2020 Друкувати цю новину

 

МОЗ збільшує тариф на лікування інфаркту міокарда

Міністерство охорони здоров'я планує встановити тариф на діагностику та лікування гострого інфаркту міокарда на рівні 37 028 гривень. На сьогодні вартість такого лікування оцінюється в 30 108 грн.

Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов на брифінгу. За його словами, саме від серцево-судинних хвороб помирає найбільше людей в Україні.

"На наступний рік ми заклали базову ставку 37 028 гривень. Це те, що ми подавали (у бюджетному запиті - ред.) і що розрахували. Цей тариф на лікування інфаркту міокарда - різний. Є базова ставка, але є коефіцієнти складності. У залежності від складності того чи іншого інфаркту він коливається від 33 807 до 39 657 гривень. Загалом на цей вид допомоги у своєму бюджетному запиті ми подали 1,8 мільярда гривень", - сказав Степанов.

Міністр додав, що в Україні 48 тисяч людей щороку потрапляють до лікарні з гострим інфарктом міокарда.

"Для нас необхідно, щоб саме за затвердженими маршрутами, вони (пацієнти - ред.) потрапляли саме в ті лікарні, які здатні надати кваліфіковану допомогу", - сказав Степанов.

Що відомо

  • Національна служба здоров'я України з 1 липня підвищила тарифи на надання послуг з екстреної меддопомоги, лікування гострого інфаркту та інсульту.
  • Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що відомство планує суттєво змінити другий етап медичної реформи, який стартував 1 квітня.
  • За його словами, за державною програмою медичних гарантій будуть додатково фінансуватися такі пакети - первинна медична допомога, екстрена медична допомога, лікування гострого інфаркту міокарда, гострого інсульту у стаціонарних умовах та чотири пакета для лікування COVID-19.
  • Другий етап медреформи розпочався з 1 квітня. Він передбачав, що ті медичні заклади, які підпишуть договори з НСЗУ, будуть отримувати фінансування за програмою медичних гарантій. Це перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту безоплатно.
  • Міністерство охорони здоров'я планує збільшити тариф на діагностику та лікування туберкульозу з 20 тисяч до 63 тисяч гривень.
  • Вартість лікування хворих з інсультом зросла до близько 27 тисяч.

Джерело

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.