Моніторингова місія ООН з прав людини з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю

Моніторингова місія ООН з прав людини з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю
3 Грудня 2021
Друкувати цю новину

Сьогодні ми відзначаємо Міжнародний день людей з інвалідністю, метa якого — сприяння захисту прав та добробуту людей з інвалідністю в усіх сферах життя суспільства. Цього року цей День присвячений лідерству та участі людей з інвалідністю у створенні інклюзивного, доступного та стійкого світу після пандемії COVID-19.

Пандемія COVID-19 торкнулася всіх. Однак психологічні бар’єри, так само як бар’єри інституційні та у довкіллі, посилили кризу в галузі охорони здоров’я та прав людини для людей з інвалідністю. Їхній доступ до основних прав людини, таких як право на здоров’я, право на працю, право на соціальне забезпечення та право на рівність і недискримінацію, ще більше зменшився під час пандемії.

Відповідно до теми цього Міжнародного дня осіб з інвалідністю, ми нагадуємо, що держави повинні консультуватися з організаціями осіб з інвалідністю при розробці політики щодо виконання своїх зобов’язань за Конвенцією про права осіб з інвалідністю та щодо заходів протидії пандемії, які стосуються, зокрема, осіб з інвалідністю.

З цією метою ми закликаємо Уряд вжити заходів, щоб визначити статус організацій осіб з інвалідністю у законодавстві та визнати їх провідну роль серед інших організацій громадянського суспільства, які працюють для людей з інвалідністю, як того вимагає Комітет з прав людей з інвалідністю у своєму Зауваженні загального порядку №7 (2018) (https://bit.ly/3Djz98O). Забезпечення ефективної та змістовної участі організацій осіб з інвалідністю є ключовим для зміцнення автономії та свободи людей з інвалідністю приймати власні рішення під час пандемії й надалі.

Джерело

  Категорія: