Міжнародний день людини з синдромом Дауна: натхненні історії, які перевернуть ваш світ

Міжнародний день людини з синдромом Дауна: натхненні історії, які перевернуть ваш світ
23 Березня 2020
Друкувати цю новину

21 березня відзначається Міжнародний день людини з синдромом Дауна. Цього дня по всьому світу відбуваються різні заходи, присвячені захисту прав людей із синдромом Дауна.

Так, цим намагаються показати, що обмеження у вигляді 47 хромосом створює зовсім не природа, а суспільство зі своїми стереотипами й упередженнями. У День людини з синдромом Дауна OBOZREVATEL розповість кілька натхненних історій, які перевернуть ваше уявлення про це захворювання.

Маделін Стюарт

Маделін Стюарт

Маделін Стюарт

instagram.com/madelinesmodelling_

23-річна Маделін Стюарт із Австралії – перша у світі професійна модель з синдромом Дауна. У дитинстві дівчинка, як і багато інших осіб із цією недугою, мала зайву вагу, але завдяки танцям і плаванню змогла схуднути на 20 кг.

Лікарі переконували маму Маделін Розанн, що її дочка нічого не досягне в житті, крім того, вони постійно стикалися з дискримінацією. Щоб зробити життя дівчинки насиченим, її мама організувала фотосесію та виклала фото у Facebook. Фотографії розлетілися по всьому світу, і Маделін отримала запрошення на Нью-Йоркський тиждень моди.

Анжела Бачиллер

Анжела Бачиллер

Анжела Бачиллер

aciprensa.com

2013 року Анжела Бачиллер стала першою в Іспанії жінкою з синдромом Дауна, обраної до міської ради. 37-річна Анжела – член мерії в іспанському місті Вальядолід. Щоб отримати цю посаду, вона багато навчалася й працювала, три роки була помічницею з адміністративних питань у сфері соціального забезпечення та сім’ї.

Богдан Ковальчук

Богдан Ковальчук із мамою

Богдан Ковальчук із мамою

fakty.ua

Богдан Ковальчук у 2013 році став першою в Україні людиною з синдром Дауна, яка вступила до університету. Ковальчук став студентом-заочником Східноєвропейського національного університету в Луцьку. У хлопця чудова пам’ять, він вивчає англійську мову, володіє комп’ютером.

Як відомо, раніше закон не давав можливості дітям із глибоким порушенням інтелекту вступати до вишів, але 2006 року Кабінет міністрів ухвалив постанову, згідно з якою їм було дозволено навчатися дистанційно.

Тім Харріс

Тім Гарріс

Тім Гарріс

Pinterest

33-річний Тім Гарріс – власник ресторану в штаті Нью-Мексико, США. Tim’s Place став першим американським закладом харчування, що належить людині із синдромом Дауна. Тім мріяв про це ще з підліткового віку, для цього навіть вступив до Східного університету Нью-Мексико, де вивчав ресторанну справу. Реалізувати мрію хлопцеві допомогла його сім’я. У 2010 році ресторан Тіма відчинив двері для перших гостей.

Нагадаємо, за статистикою ВООЗ, у світі з синдромом Дауна народжується кожне 700-те немовля. Це співвідношення однакове в різних країнах, кліматичних зонах та не залежить від способу життя батьків, їхнього здоров’я, звичок або освіти.

  Категорія: