Міжнародна рамка інклюзивного прийняття рішень

9 Січня 2016 Друкувати цю новину

Однією з цілей проекту є розробка інклюзивної рамки прийняття рішень, яка сприятиме співпраці НДО та органів влади задля забезпечення прав і задоволення потреб людей з інвалідністю. Сформульована Робочою групою проекту, що складалась з експертів з усіх шести країн, вона була доопрацьована на семінарах, які пройшли у кожній країні, спеціалістами з різних секторів – органів влади, громадських організацій, людьми з інвалідністю.

Проектна рамка складається з основних компонентів та відображає той консенсус, який був  досягнутий у процесі міжнародної співпраці і який був адаптований для задоволення потреб цільових аудиторій у кожній окремій країні. Проектна рамка розглядає цілу низку важливих питань, у тому числі:

  • Основні принципи прийняття рішень за участі людей з інвалідністю в розробці політики.
  • Як розуміти та застосовувати  Конвенцію ООН про права людей з інвалідністю.
  • Як приймаються рішення і що на це впливає; контроль за виконанням рішень.
  • Роз’яснення, яким чином розуміти та інтерпретувати зобов’язання, які на себе взяла держава, наприклад, законодавчі зобов’язання.
  • Обґрунтування важливості рамки прийняття рішень за участі людей з інвалідністю; успішність інклюзивного прийняття рішень.
  • План дій від процесу розробки політики до її запровадження.
  • Досягнення консенсусу та активної участі з боку різних зацікавлених сторін.
  • Ефективна комунікація.

Міжнародна рамка прийняття рішень була розроблена таким чином, щоб  залучати на ранній стадії організації громадського суспільства та людей з інвалідністю до процесу прийняття рішень, забезпечувати інформацією про ситуацію та потреби людей з інвалідністю у будь-якій сфері та гарантувати, що ці дані відповідають потребам людей. Такий підхід гарантує можливість для людей з інвалідністю брати участь у житті суспільства нарівні з іншими, в тому числі користуватись послугами, які призначені для широкого загалу у сферах освіти, охорони здоров’я, працевлаштування, соціальних послуг тощо.

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук