Міжнародна онлайн-конференція із презентації звіту «Оцінка потреб ромів з інвалідністю в 7 областях України»

23 Лютого 2021 Друкувати цю новину

Для сприяння та участі проектів Раді Європи «Захист національних меншин, що включають ромів, та мову меншин в Україні» та «Розвиток соціальних прав людини як ключовий чинник сталого розвитку демократії в Україні» Фонд Чіріклі провів презентацію звіту «Оцінка потреб ромів з інвалідності в 7 областях України та розробка подальшого спільного плану дій». Презентація проходила в онлайн форматі 15 лютого 2021 року.

Похід організовано з використанням презентацій результатів оцінки потреб ромів з інвалідності, проведеної в семи областях України, а саме: Одеської, Харківської, Закарпатської, Київської, Чернігівської, а також Донецької та Луганської (підконтрольних Під час України територій) - та згаданих інших спільних справ у світі забезпечення соціальних прав ромів з інвалідністю.

Результати проведеної оцінки демонструють, що на практиці людей з інвалідністю часто залишаються без необхідної допомоги, в тому числі через відсутність або недоступність статистичних даних. Часто на практиці Роми з інвалідністю стикаються з безліччю дискримінації, не знають про діяльність соціальних, освітніх та медичних служб, не працевлаштованих через відсутність або відсутність документів.

Загалом, вивчаючи відповіді на питання про наявних споживачів, можна зробити висновок, що більшою мірою потребує спроб зводитись до основного - документального оформлення інвалідності та отримання виплат за інвалідності.

Всі ці питання мають бути взяті до уваги та включені до нової Ромської стратегії та Національного плану заходів щодо її виконання.

Координатор проекту, Зола Кондур, також зазначила про вплив пандемія Covid-19 на ромські громади та рекомендації, які були викладені в спеціальних доповідях Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини «Вплив пандемії COVID-19 на Ромському громаді в Україні».

Джеркело https://www.coe.int/uk/web/kyiv/-/participation-and-assistance-of-the-council-of-europe-projects-in-the-presentation-of-the-report-needs-assessment-of-roma-with-disabilities-in-7-regio

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.