Міжфракційні депутатські групи «Рівні можливості» в Запорізькій області небайдужі до проблем осіб з інвалідністю

30 Листопада 2017 Друкувати цю новину

Чого очікують від влади люди з інвалідністю? Уваги, розуміння та вирішення їх проблем. Не лише 3 грудня.

Міжфракційні депутатські групи «Рівні можливості» в Запорізькій області небайдужі до проблем осіб з інвалідністю

Радує те, коли представники влади самі проявляють інтерес і бажання допомагати людям з інвалідністю (що рідко буває в наші дні). Зокрема, у Запорізькій області за сприяння Запорізького благодійного фонду «Єдність» за майбутнє» жінки та чоловіки-депутати об’єдналися у 17 міжфракційних депутатських груп «Рівні можливості», щоб забезпечити рівні права та можливості всіх представників соціуму – жінок і чоловіків, хлопчиків і дівчат незалежно від їх фізичного стану здоров’я чи інших аспектів. Це феномен, якого більше немає в жодній області України.

Якими питаннями займаються ці групи? Працюють над створенням умов для дітей з інвалідністю в сферах освіти, дозвілля, реабілітації. Зазначають, що питання доступності зараз дуже гостре.

Міжфракційні депутатські групи «Рівні можливості» в Запорізькій області небайдужі до проблем осіб з інвалідністю

«Як освітянку мене турбує питання навчання дітей з особливими освітніми потребами. Коли я працювала директоркою «Ліцею «Логос», там  навчалися хлопець і дівчина з аутизмом. Тому, коли мене обрали депутаткою Запорізької обласної ради і я очолила міжфракційну депутатську групу «Рівні можливості», однією з перших ініціатив було відкриття вперше в Україні навчального бюджетного класу для онкохворих дітей у відділенні онкогематології Запорізької обласної дитячої клінічної лікарні, щоб діти, які проходять курс лікування, отримували табелі, не відставали від шкільної програми та почували себе нарівні зі своїми ровесниками» Тетяна Ковиліна, голова міжфракційної депутатської групи «Рівні можливості» у Запорізькій обласній раді.

«Наша міжфракційна депутатська група «Рівні можливості» регулярно проводить акції для дітей з особливими освітніми потребами – до Дня Святого Миколая, Дня захисту дітей. За власні кошти жінки-депутати купують дітям подарунки, солодощі, організовують святкову концертну програму. В цих акціях активно бере участь міський голова міста  Вільнянськ Наталя Мусієнко. І в своїй щоденній роботі підтримуємо дітей з інвалідністю, допомагаємо їм». Світлана Шраменко, секретар Вільнянської міської ради, представниця міжфракційної депутатської групи «Рівні можливості» у Вільнянській міській раді.

Міжфракційні депутатські групи «Рівні можливості» в Запорізькій області небайдужі до проблем осіб з інвалідністю

«У Запоріжжі є навчально-реабілітаційний центр «Джерело», де можуть оздоровлюватися діти з інвалідністю з усієї області. Після семінару Запорізького благодійного фонду «Єдність» за майбутнє» я проаналізувала ситуацію з оздоровлення по всім районам Запорізької області та виявила цікаву статистику, якою ділюся з колежанками та колегами. Дуже мало дітей з інвалідністю районів проходить реабілітацію в обласному центрі. Причини різні – батьки не знають про цю можливість, не оформлюють інвалідність взагалі, хоча є медичні передумови. Гострою проблемою є реабілітація дітей з районів, які потребують постійного супроводу опікуна. Поки що не створені умови в «Джерелі» для безкоштовного проживання мам (хоча б одна чи кілька кімнат), а коштів на проживання в місті поряд з дитиною у період реабілітації у матерів, як правило, немає» Людмила Бекерська, представниця міжфракційної депутатської групи «Рівні можливості» у Василівській районній раді.

«Я працюю вчителькою у місті Василівка і у мене кілька учнів на домашній формі навчання. Один із них – молодий хлопець, який живе на другому поверсі та пересувається за допомогою крісла колісного. Коли я розповідала йому про наші загальноміські свята, він шкодував, що не може вийти з дому, але хоче брати в них участь. Після цього я поспілкувалася з нашими фахівцями щодо встановлення пандусу в його будинку. Зараз займаємося цим питанням, це взяла під контроль міський голова Василівки Людмила Цибульняк. Наша міжфракційна група «Рівні можливості» на чолі з Ніною Шиян займається питанням підтримки дітей з особливими освітніми потребами». Марина Цинкаленко, представниця міжфракційної депутатської групи «Рівні можливості» у Василівській міській раді.

Міжфракційні депутатські групи «Рівні можливості» в Запорізькій області небайдужі до проблем осіб з інвалідністю

«Не закладено коштів в бюджеті!», – часто чують особи з інвалідністю у різних інстанціях з року в рік. Існуюча система розподілу бюджетних коштів спирається на потреби середньостатистичної особи, зазвичай без врахування фізичних особливостей, статі, віку. За кордоном у розвинених країнах завдяки ґендерно орієнтованому бюджетуванню всі ці аспекти враховуються з урахуванням потреб КОЖНОЇ людини, тому і відповідний рівень життя, умови доступності та інше.

Щоб навчити справедливо розподіляти бюджетні кошти, Запорізький благодійний фонд «Єдність» за майбутнє» провів навчальний семінар-тренінг з ґендерно орієнтованого бюджетування жінок-депутаток, чоловіка-депутата з бюджетних комісій з міжфракційних депутатських груп «Рівні можливості» місцевих рад Запорізької області та представниць фінансових відділів у вересні 2017 року в рамках проєкту «Просування участі жінок у політиці та протидія ґендерним стереотипам» у партнерстві з НДІ за підтримки уряду Великої Британії через Фонд розвитку ефективного врядування. Після навчального семінару-тренінгу учасники за підтримки та консультації тренера та керівника проєкту, експертки з ґендерного бюджетування Тамари Огородової аналізують місцеві програми щодо врахування ґендерних аспектів, фізичних особливостей, готують рекомендації щодо вдосконалення місцевих програм. А це – перші кроки до справедливого та повноцінного фінансування потреб осіб з інвалідністю на місцевому рівні.

Міжфракційні депутатські групи «Рівні можливості» в Запорізькій області небайдужі до проблем осіб з інвалідністю

Створення рівних умов і можливостей – запорука розвитку та процвітання суспільства. Хочеться, щоб якомога швидше відбувалися зміни і в фінансуванні потреб осіб з інвалідності, і в свідомості пересічних громадян, і в увазі та підтримці з боку влади.

Оксана Дроздовська

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.