Місто має бути без бар’єрів. До Міжнародного дня людей з інвалідністю у Харкові презентували програму “Безмежні люди”

Місто має бути без бар’єрів. До Міжнародного дня людей з інвалідністю у Харкові презентували програму “Безмежні люди”
9 Грудня 2015
Друкувати цю новину

Місто має бути без бар’єрів. До Міжнародного дня осіб з інвалідністю у Харкові презентували програму “Безмежні люди”. Головний посил цього проєкту, підкреслюють організатори – звернути увагу спільноти та влади на проблеми, з якими щодня стикаються люди з обмеженими фізичними можливостями. Які це проблеми та як їх планують вирішувати – бачила наша знімальна група.

До Міжнародного дня осіб з інвалідністю харків’яни оцінили доступність Харкова. Так метрополітен першої столиці, за словами городян, поки похизуватися безбар’єрністю не може.

Володимир Носков, журналіст

Там немає на платформах рельєфних смуг, нажаль поки не працює в автоматичному режимі служба супроводу. Тут говорять, що влада звітує про те, що чергові готові допомогти, але поки що, коли я вхожу в метрополітен, я з цим не стикався.

Зтикнулися з бар’єрами у Харкові й захисники нашої вітчизни. Руслан повернувся з війни на Сході в інвалідному візку і побачив, що місто для таких, як він, не пристосоване.

Руслан, ветеран АТО

Те же бордюры. Все то же. Мы идем к Европе, но, как бы, не хотим, наверное, в ней быть. Потому что, ничего же не делается.

Бойовий побратим Руслана Дмитро також нині пересувається на візочку. Але для себе вирішив, що все ж таки на ноги стане.

Дмитро, ветеран АТО

Буквально неделю назад получил только участника боевых действий. Вот сейчас будем добиваться выплат. Постепенно все. Надо набраться терпения, самое главное – надо встать на ноги. А все остальное… – А встанете? – Однозначно! Вы шо, сомневаетесь?

Тож аби привернути увагу до бар’єрів, з якими стикаються інваліди у повсякденному житті, особливі люди самi створюють соціальні проєкти та спільноти. На черзі – своєрідний флешмоб від Благодійного фонду “Інва-SOS”.

Ольга Кравцова, представник БФ “Інва-SOS”

Мы просим вашего внимания. Заходите на страницу нашего фонда в социальных сетях, и, если у вас есть фотографии, около дома, около каких-то общественных зданий, сооружений, куда вы не можете попасть. К чему мы хотим это сделать? Мы хотим, чтобы город нас услышал и, может быть, будут дальнейшие продвижения.

Очікуючи цих здвигів, самі особливі люди вирішують власні проблеми. Так нещодавно, користуючись німецьким досвідом у соціальній сфері, у Харкові створили соціальне підприємство «Соцінтел», аби працевлаштовувати осіб з інвалідністю. Також випустили й календар, де представили людей з фізичними вадами, які живуть повним життям не дивлячись на проблеми.

Любов Негатина, керівник проєкту «Чорнобильська історична майстерня»

Каждый месяц – это либо один человек, либо одна организация, которая на сегодняшний день работают и счастливы в этой жизни. Каждый из них рассказал коротко, буквально в двух предложениях, потому что, описать судьбу каждого – это нереально.

На сторінках календарю представники різних професій та сфер життя, але всі вони об’єдналися заради однієї мети – донести суспільству та владі важливість соціальних зрушень, що полегшать життя тим людям, які за якихось причин самостійно це зробити не можуть.

Олеся Гузун, Ігор Мельник

“Вісті” + Відео

  Категорія: