Минулоріч на Рівненщині лише 160 дітей-осіб з інвалідністю забезпечили засобами реабілітації

4 Березня 2013 Друкувати цю новину

На Рівненщині проживає 19 тисяч дітей з обмеженими можливостями та 6,5 тисяч дітей-осіб з інвалідністю. Проте, незважаючи на розгалужену мережу установ і закладів, які повинні повсякденно опікуватись правами дітей, системна робота щодо їх реабілітації та соціального захисту відсутня, а державні та регіональні програми щодо поліпшення становища таких дітей, виконуються вкрай формально.

Про це йшлося вчора на нараді, яку провів прокурор області Василь Присяжнюк. У ній взяли участь керівники Департаменту соціального захисту населення, управлінь охорони здоров´я, освіти і науки, служби у справах дітей Рівненської обласної державної адміністрації, Рівненських обласних центрів зайнятості та соціальних служб для сім´ї, дітей та молоді, а також міськрайпрокурори області, інформує прес-служба прокуратури області.

У результаті неналежного фінансування вказаних програм на Рівненщині у 2012 році забезпечено засобами реабілітації тільки 160 дітей-осіб з інвалідністю, що становить 22 відсотки від потреби, фактично охоплено санаторно-курортними лікуванням 25 відсотків дітей, які потребували оздоровлення. Для підвезення до місць навчання неповнолітніх з обмеженими можливостями обладнано лише один шкільний автобус.

Поряд з недостачею фінансових ресурсів, іншими чинниками гальмування реабілітації дітей з обмеженими можливостями є об’єктивні причини, а саме - упущення і недоліки у діяльності органів виконавчої влади. Ними недостатньо забезпечено дотримання законодавства щодо соціального захисту дітей-осіб з інвалідністю та дітей з вадами розвитку, охорони їх здоров’я, працевлаштування, забезпеченості освітніми послугами, також майновими та житловими правами.

В контексті обговорення проблем соціального захисту дітей-осіб з інвалідністю учасниками наради прийнято рішення, які за наслідками передбачених у ньому заходів, реально вплинуть на стан законності та захисту гарантованих державою прав дітей з особливими потребами.

Слід зазначити, що за результатами проведених перевірок з питань додержання прав дітей з вадами розвитку, що її провели в цьому році органи прокуратури Рівненщини, поновлено права 270 дітей зазначеної категорії. Задля усунення порушень законодавства у цій сфері внесено в органи влади 55 подань, притягнуто до відповідальності 30 посадовців.

Четверта влада

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.