Мінсоцполітики пропонує 120 грн на місяць замість пільгового проїзду. Що з цього приводу думають особи з інвалідністю?

Мінсоцполітики пропонує 120 грн на місяць замість пільгового проїзду. Що з цього приводу думають особи з інвалідністю?
12 Грудня 2017
Друкувати цю новину

Національна Асамблея людей з інвалідністю отримала від Міністерства соціальної політики  на погодження нормативно-правові акти, зокрема: постанову Кабінету Міністрів України „Деякі питання надання пільг формі з оплати проїзду усіма видами міського, приміського та міжміського транспорту” та постанову „Про встановлення державних соціальних стандартів транспортного обслуговування”.

Проєктом акта пропонується затвердити Порядок надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами міського, приміського та міжміського транспорту, яким передбачається надання замість пільг компенсації, яка щорічно буде визначатись обласними, Київською міською адміністраціями на відповідний рік, а також визначити основні організаційні засади надання компенсаційних виплат окремим громадян, які мають право на пільговий проїзд.

Монетизація усуває несправедливість нерівномірного доступу до вказаної пільги, а пільговики отримують можливість витратити гроші на свій розсуд.

Пропонується установити громадянам, які відповідно до законодавства мають пільги з оплати проїзду усіма видами міського та приміського транспорту, соціальну норму у кількості 30 поїздок на місяць згідно з розподілом за видами транспорту.

Розмір щомісячної готівкової виплати пропонується затвердити виходячи із суми, розрахованої на 30 поїздок на місяць у міському транспорті, та середньої вартості приїзду у міському комунальному транспорті по області.

Середня вартість проїзду у міському комунальному транспорті по області визначається станом на 1 січня кожного року як середня величина встановленної органами місцевого самоврядування вартості однієї поїздки у комунальному транспорті серед усіх комунальних підприємств області.

Для пільговиків, які відповідно до законодавства мають право на пільги
оплати проїзду у міжміському транспорті, розмір щомісячної готівкової вплати збільшується на 20 відсотків.

Органи місцевого самоврядування мають право приймати рішення щодо збільшення розміру суми щомісячної готівкової виплати для окремих категорій громадян, які мають право на пільги з оплати проїзду усіма видами міського, приміського та міжміського транспорту.

Запрошуємо до обговорення. Пропозиції та зауваження просимо надсилати до 15 грудня 2017 року

на електронну адресу:  office-naiu@ukr.net

Ознайомитись з проєктами нормативних актів за посиланням (скачати тут).

 

  Категорія: