Мінсоцполітики пропонує 120 грн на місяць замість пільгового проїзду. Що з цього приводу думають особи з інвалідністю?

12 Грудня 2017 Друкувати цю новину

Національна Асамблея людей з інвалідністю отримала від Міністерства соціальної політики  на погодження нормативно-правові акти, зокрема: постанову Кабінету Міністрів України „Деякі питання надання пільг формі з оплати проїзду усіма видами міського, приміського та міжміського транспорту” та постанову „Про встановлення державних соціальних стандартів транспортного обслуговування”.

Проєктом акта пропонується затвердити Порядок надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами міського, приміського та міжміського транспорту, яким передбачається надання замість пільг компенсації, яка щорічно буде визначатись обласними, Київською міською адміністраціями на відповідний рік, а також визначити основні організаційні засади надання компенсаційних виплат окремим громадян, які мають право на пільговий проїзд.

Монетизація усуває несправедливість нерівномірного доступу до вказаної пільги, а пільговики отримують можливість витратити гроші на свій розсуд.

Пропонується установити громадянам, які відповідно до законодавства мають пільги з оплати проїзду усіма видами міського та приміського транспорту, соціальну норму у кількості 30 поїздок на місяць згідно з розподілом за видами транспорту.

Розмір щомісячної готівкової виплати пропонується затвердити виходячи із суми, розрахованої на 30 поїздок на місяць у міському транспорті, та середньої вартості приїзду у міському комунальному транспорті по області.

Середня вартість проїзду у міському комунальному транспорті по області визначається станом на 1 січня кожного року як середня величина встановленної органами місцевого самоврядування вартості однієї поїздки у комунальному транспорті серед усіх комунальних підприємств області.

Для пільговиків, які відповідно до законодавства мають право на пільги
оплати проїзду у міжміському транспорті, розмір щомісячної готівкової вплати збільшується на 20 відсотків.

Органи місцевого самоврядування мають право приймати рішення щодо збільшення розміру суми щомісячної готівкової виплати для окремих категорій громадян, які мають право на пільги з оплати проїзду усіма видами міського, приміського та міжміського транспорту.

Запрошуємо до обговорення. Пропозиції та зауваження просимо надсилати до 15 грудня 2017 року

на електронну адресу:  office-naiu@ukr.net

Ознайомитись з проєктами нормативних актів за посиланням (скачати тут).

 

  Категорія:
написати коментар

11 коментарів

 1. Ірина
  12 Грудня, 13:03 #1 Ірина

  Мені і дитині(8 років) з’їздити в Херсон з Н.Каховки (~80 км) коштуе 100-120грн в одну сторону. За посвідченням 60-70грн. А таких поїздок у нас на місяць 8. Їздити треба , бо в нашому місті немає потрібних нам фахівців. Куди я доїду за 120грн на місяць???

  Reply to this comment
 2. Ольга
  12 Грудня, 18:58 #2 Ольга

  120 грн на місяць??? Це не смішно, це просто чергове знущання!

  Reply to this comment
  • Irina
   12 Грудня, 23:07 Irina

   Это реально издевательство над родителями и детками!!!!!

   Reply to this comment
 3. Тамара
  12 Грудня, 23:50 #3 Тамара

  За такі гроші я з дитиною 1 раз можу проїхати до Києва і 2 рази в міському транспорті!! Все інше – за свої!!? Або ходіть на своїх двох!!!

  Reply to this comment
 4. Ирина
  13 Грудня, 02:07 #4 Ирина

  Якщо 1220 то ще можна подумати а за 120 грн в місяць куди доїдеш в жопу?

  Reply to this comment
 5. Наталия Перекрест
  13 Грудня, 07:48 #5 Наталия Перекрест

  Это издевательство.

  Reply to this comment
 6. Оксана Никитина
  13 Грудня, 13:38 #6 Оксана Никитина

  Это на 10 дней поездок в учебное учреждение мамы и ребенка-инвалида на самом дешевом виде транспорта в Харькове. А если надо ездить на маршрутке или с пересадками, то и того меньше! А дальше что? Оплачивать проезд из мизерной пенсии или социального пособия? Или ребенку-инвалида не надо учиться? А поездки в лечебные учреждения?
  Это просто аморально! Хотят забрать и те крохи, что дали!

  Reply to this comment
 7. Алина
  13 Грудня, 20:56 #7 Алина

  120 грн это три дня поездок в сад. Капец. Сначала сделали два профильных заведения, на громадный город, а потом решили добить.

  Reply to this comment
 8. Lidiia
  13 Грудня, 22:07 #8 Lidiia

  Какое отношение страны к своим гражданам, можно понять по отношению к детям с инвалидностью . 120 грн очень щедро . Без комментариев

  Reply to this comment
 9. Вера
  14 Грудня, 09:41 #9 Вера

  Заложите в Проект 120 грн.в месяц на проезд для Ревы и Розенко.
  А инвалидам нужно не меньше 300 грн. в месяц для проезда только городским транспортом.

  Reply to this comment
 10. Віта
  16 Грудня, 01:40 #10 Віта

  Шановні друзі давайте писати лист звернення до міністерства С.Ц. , до Президента, по ця монетизація призвиде до втрати всіх наших прав і залишиться відмінити наші соціальні виплат і все .. і нам просто кінець

  Reply to this comment

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.