Мінрегіон визначив обов’язкові параметри облаштування паркомісць для людей з інвалідністю

23 Листопада 2018 Друкувати цю новину

У проєкті нових ДБН щодо доступності, який планується прийняти найближчим часом, чітко визначені обов’язкові параметри, деталізовані вимоги та наведені конкретні приклади влаштування на відкритих автостоянках паркомісць для людей з інвалідністю.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

«Зараз згідно з діючим законодавством, на парковках мають обов’язково передбачати не менше 10% машиномісць для людей з інвалідністю. При їх проєктуванні важливо дотримуватися обов’язкових вимог. Я кажу про ширину або довжину таких паркомісць. Якщо людина пересувається на візку, то треба, щоб було достатньо місця для виїзду та розвороту цього візка. Тому у нових  ДБН щодо доступності ми деталізуємо вимоги з наглядними візуальними прикладами, як саме все повинно бути запроєктовано.  Щоб не виникало ситуацій, коли спеціальні паркомісця є, але вільно вийти з автомобіля та розмістити візок не можна через малий простір або заважає бордюр», — сказав він.

В проєкті нових ДБН визначено, що ширина зони для паркування автомобіля особи з інвалідністю повинна бути не менше ніж 3,5 м. Розміри паркувальних місць, які розташовані паралельно бордюру, повинні забезпечувати доступ до задньої частини автомобіля, щоб використовувати пандус або підйомний пристрій.

Такі паркомісця повинні бути розміщені не далі ніж 50 м від доступного для осіб з інвалідністю входу до будівлю, при житлових будинках – не далі 100 м. Вони повинні позначатися дорожніми знаками та горизонтальною розміткою відповідно до Правил дорожнього руху з піктограмами міжнародного символу доступності.

В документі наводяться детальні приклади, як мають проєктуватися такі паркувальні місця, щоб ними було зручно користуватися.

Нові ДБН щодо доступності планується затвердити найближчим часом.

Довідково

Проєкт нових ДБН розроблений ПАТ “КиївЗНДІЕП” на заміну діючого ДБН В.2.2-17:2006 “Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення”. Він адаптований до європейських норм та міститиме наглядні приклади того, як це має виконуватися на практиці.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проєктування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Мінрегіон визначив обов’язкові параметри облаштування паркомісць для людей з інвалідністю

Мінрегіон України

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.