Мінрегіон планує затвердити новий ДБН щодо доступності будівель та споруд для людей з інвалідністю вже восени цього року

Мінрегіон планує затвердити новий ДБН щодо доступності будівель та споруд для людей з інвалідністю вже восени цього року
4 Червня 2018
Друкувати цю новину

Мінрегіон планує затвердити новий ДБН щодо доступності будівель та споруд для людей з інвалідністю вже восени цього року

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України працює над розробкою нових державних будівельних норм щодо створення безбар’єрного простору в Україні на заміну діючого ДБН В.2.2-17:2006 «Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення».

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе під час засідання Комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, яке відбулося у Мінрегіоні 31 травня за участю представників ОДА та обласних комітетів доступності.

«Наразі вже розроблений робочий варіант нового ДБН. За підтримки експертів Національної асамблеї людей з інвалідністю, інших фахівців та громадських організацій ми плануємо його доробити та затвердити готовий проєкт у жовтні. Сьогодні діючий ДБН не дає чітких та ясних механізмів, як створювати реальний безбар’єрний простір в Україні. І саме через це більшість людей на практиці не знають, як правильно це робити. У першу чергу, ми маємо прописати чіткі та зрозумілі правила для всіх, які будуть адаптовані до європейських стандартів і засновуватися на європейських вимогах. Щоб не було таких ситуацій, коли людина на візку не може вийти з дому або потрапити у потрібну будівлю без сторонньої допомоги», — сказав він.

Мінрегіон планує затвердити новий ДБН щодо доступності будівель та споруд для людей з інвалідністю вже восени цього року

Парцхаладзе підкреслив, що наразі вже опубліковані та офіційно вступлять в силу з 1 вересня цього року нові державні будівельні норми щодо містобудування, шкіл та вулиць і доріг, які також враховують сучасні вимоги в частині створення безбар’єрного простору. «Протягом останнього часу спільно з командою розробників, експертів, фахівців та громадськості ми працювали над цими змінами, які, в тому числі, стосуються створення умов доступності, зокрема, у школах, на вулицях та у житлових кварталах. Ми ввели понад 100 нових суттєвих умов, які якісно змінять життя людей і зроблять його безпечнішим. Ми вже випрацювали єдиний механізм, який дозволяє без зайвих бюрократичних затягувань вдосконалювати застарілі норми і за таким принципом будемо працювати над новим ДБН щодо доступності», — зазначив він.

Заступник міністра наголосив, що не дивлячись на прогрес в облаштуванні безбар’єрного простору в Україні, досі 99% об’єктів житлового та громадського призначення залишаються недоступними для людей з інвалідністю.

У свою чергу, Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич відмітив позитивну системну роботу Мінрегіону для створення безбар’єрного простору в Україні. «Сьогодні Мінрегіон дійсно взявся за вдосконалення державних будівельних норм. Це один із ключових напрямків роботи для ліквідації бар’єрів. Якщо ми візьмемо за основу європейські норми та адаптуємо їх у наші ДБН, це буде величезний прорив і просування у створенні доступності. У вересні буде 10 років як підписана Конвенція ООН про права людей з інвалідністю і ми маємо зробити все можливе, щоб завершити цю роботу», — зазначив він.

Крім цього, на виконання затвердженого Урядом Плану-заходів з виконання рекомендацій Комітету ООН з прав осіб з інвалідністю Державною архітектурно-будівельною інспекцією запроваджено щоквартальний збір даних щодо виявлених порушень вимог доступності під час розроблення проєктної документації та виконання будівельних робіт. «Зазначена звітність стосується як територіальних органів ДАБІ, так й новоутворених інспекцій на місцях. У подальшому на виконання доручення Прем’єр-міністра України здійснюватиметься щомісячне звітування. Такий підхід забезпечить додатковий контроль та моніторинг ситуації. У той же час, ДАБІ та її територіальними органами вже посилено контроль за якістю виконання будівельних робіт, особливо на соціально важливих об’єктах, що зводяться за кошти державного та місцевих бюджетів», — розповів директор Департаменту нормативно-правового забезпечення Державної архітектурно-будівельної інспекції України Сергій Шевченко.

Мінрегіон

  Категорія: