Мінфін: У І півріччі 2023 року спрямовано 82,1 млн грн для придбання систем кохлеарної імплантації та мовних процесорів

Мінфін: У І півріччі 2023 року спрямовано 82,1 млн грн для придбання систем кохлеарної імплантації та мовних процесорів
7 Серпня 2023
Друкувати цю новину

У І півріччі 2023 року спрямовано 82,1 млн грн на придбання систем кохлеарної імплантації та мовних процесорів із передбачених 360,7 млн грн Національній академії медичних наук для забезпечення надання пацієнтам спеціалізованих медичних послуг, зокрема і послуг із кохлеарної імплантації.

Пацієнтам надано такі послуги із кохлеарної імплантації:

  • встановлено (замінено) 43 мовних процесорів 33 дітям і 10 дорослим;
  • здійснено 69 оперативних втручань із вживлення кохлеарних імплантатів, із них 49 дітям та 20 дорослим, зокрема за медичними показами 11 дітей та 1 дорослого прооперовано щодо вживлення кохлеарних імплантів на два вуха.

Загалом у І півріччі 2023 року пацієнтам встановлено 124 відповідних медичних виробів. У середньому держава сплачує за встановлення мовного процесора близько 350 тис. грн, за операцію із слухопротезування (вживлення кохлеарного імпланта) близько 770 тис. гривень.

Передбачені кошти уже у І півріччі дають можливість надавати понад 12 тисяч повністю безкоштовних для пацієнтів високоспеціалізованих отоларингологічних послуг. Це не лише послуги з кохлеарної імплантації, а і послуги, повʼязані з важкими онкологічними, неврологічними й іншими патологіями вуха, горла, носа.

«Мінфін на постійній основі проводить аналіз ефективності та результативності використання Інститутом бюджетних коштів. Також здійснюємо комунікацію із фахівцями Інституту та громадськістю щодо задоволеності пацієнтів рівнем медичного обслуговування та якістю перебування в Інституті, покращення поінформованості пацієнтів про можливість отримання відповідної допомоги. Адже забезпечення надання належної спеціалізованої медичної допомоги особам із вадами слуху є одним із пріоритетних напрямів фінансування для Мінфіну уже п’ятий рік поспіль», – прокоментував заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев.

Джерело

  Категорія: