Людям з інвалідністю знайти роботу в Чернівцях надскладно: через умови праці, низьку зарплатню та відсутність інфраструктури

11 Грудня 2015 Друкувати цю новину

Понад 2 сотні осіб з інвалідністю цьогоріч працевлаштовано Чернівецькою обласною службою зайнятості. 11-еро отримали виплати, аби започаткувати власну справу. Між тим, знайти роботу людині з особливими потребами надзвичайно складно одразу з кількох причин, констатують фахівці,  тому чимало осіб з інвалідністю досі не можуть працевлаштуватись.

Любов Кожолянко, в.о. директора Чернівецького обласного центру зайнятості: «Потреба в робочій силі на місцевому ринку праці вона не відповідає професійно-кваліфікаційному складу осіб з інвалідністю. Ну а навчання за професіями – вони актуальні сьогодні на ринку праці – воно не завжди можливе, враховуючи висновки МСЕКу, тобто по показникам застережень щодо здоров’я. унеможливлює позитиви в цьому сенсі і відсутність достатнього розвитку інфраструктури із врахуванням безперешкодного доступу до необхідних об’єктів».

Ще одна з причин – низька заробітна платня, яку роботодавці пропонують людини з інвалідністюм і мізер вакансій із гнучким графіком роботи. Значна кількість людей з особливими потребами чекають пропозицій надомної праці. Та поки що, кажуть працівники служби зайнятості, такі не надходить.

Юрій Півень, заступник директора Департаменту соціального захисту населення ЧОДА: «На сьогодні кожне підприємство має утримувати на 25 людей – одного людини з інвалідністю. Якщо цей інвалід відсутній, то сплачуються штрафні санкції у фонд захисту осіб з інвалідністю у розмірі щорічної середньої зарплати по підприємству. Якщо підприємство має умовно 70 людей – воно має утримувати 3 осіб з інвалідністю».

А от підприємствам, на яких працює 50% осіб з інвалідністю, надають суттєві переваги –вони сплачують менше податків, каже заступник директора Департаменту соціального захисту населення ЧОДА.

Юрій Півень, заступник директора Департаменту соціального захисту населення ЧОДА: «Звільняються від 2-ох основних податків: податку на податку вартість і податку на прибуток. Це такі речі, які дозволяють конкурувати на рівних з більш потужними і більш працюючими підприємствами». 

АСС

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.