Людям, які доглядають дитину−людини з інвалідністю підгрупи А, збільшено соціальну допомогу

3 Вересня 2013 Друкувати цю новину

Наприкінці липня поточного року Верховна Рада України прийняла Закон, яким підвищено розмір надбавки на догляд за дитиною-інвалідом підгрупи А. Якщо раніше ця сума була у розмірі 50% від прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, то тепер вона становитиме 100%. Таке поняття, як підгрупа по дитячій інвалідності з'явилось минулого року. Парламент ухвалив закон, відповідно до якого діти з високою мірою втрати здоров'я, які не можуть обходитись без стороннього догляду і які фактично не здатні до самообслуговування, почали відноситись до категорії «дитина-інвалід» підгрупи А.

Вже цього року люди, які доглядають за такими дітьми, будуть отримувати збільшену соціальну допомогу. Щоб оформити надбавку на догляд за дітьми-людини з інвалідністюми підгрупи А, які раніше були визнані дітьми-людини з інвалідністюми (без зазначення підгрупи), потрібно звернутись до лікарсько-консультативні комісії дитячих лікувально-профілактичних закладів за місцем проживання дитини з інвалідністю.

Саме ця структура розглядає оглядову справу та приймає рішення про встановлення підгрупи А. Якщо відповідне рішення буде прийнято, то оформляється новий медичний висновок про дитину-людини з інвалідністю віком до 18 років. Його оригінал надсилається (передається) органами охорони здоров'я до органів праці та соціального захисту населення за місцем проживання дитини, які в свою чергу здійснюють перерахунок розміру надбавки. Загалом розмір надбавки на догляд за дитиною-інвалідом підгрупи А встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку (до 6 років і від 6 до 18 років).

На сьогоднішній день це сума на дітей до 6 років 972 грн., а від 6 до 18 років 1210 грн. З грудня 2013 року розміри прожиткового мінімуму збільшаться до 1032 грн. та до 1286 грн. » источник
источник

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук