Люди з інвалідністю мають бути членами суспільства на рівні з іншими — експерт Мінсоцполітики

26 Листопада 2018 Друкувати цю новину

Люди з інвалідністю мають бути членами суспільства на рівні з іншимиВ Києві 22 листопада відбулася презентація інформаційно-соціальної кампанії Міністерства соціальної політики “Я можу”. Державний експерт Директорату захисту прав осіб з інвалідністю Олексій Краснощоков в ефірі Українського радіо в програмі Сьогодні. Зранку розповів про суть кампанії та як до неї можна долучитися.

Ведуча: Тамара Гусейнова

Розкажіть будь ласка про цю кампанію. Як вона з'явилася? 

— У нас щороку відбувається відзначення дня особи з інвалідністю, яке відбувається 3 грудня. З року в рік це постійна туга і журба і всі намагаються показати, як вони опікуються людьми з інвалідністю. При цьому вже 4 числа ми про все це забуваємо. Саме тому ми розпочали набагато раніше і сподіваємось, що це буде постійна соціальна кампанія. Ми хочемо показати, що не потрібно тільки жалості, а треба дивитись на цих людей як на таких, що можуть і чогось досягли, не зважаючи на інвалідність, що люди з інвалідністю мають бути членами суспільства на рівні з усіма іншими.

Які цілі ви перед собою ставите?

— Метою цієї кампанії є привернення уваги до існуючих проблем для того, щоб створити інклюзивне суспільство, в якому кожен із нас може себе реалізувати.

Хто може до неї долучитися?

— Абсолютно всі. Ми сьогодні на пабліку нашого директорату у фейсбуці розмістимо інформацію про те, хто якої допомоги потребує. Я маю на увазі заклади, які працюють із людьми з інвалідністю. Це може бути волонтерська допомога, інформаційна підтримка, тобто долучитися може хто завгодно.

Чи долучаєте ви до цієї кампанії місцеву владу? 

— Ми розсилали цю інформацію по облдержадміністраціях, тому звичайно, влада на місцях буде знати, що ця кампанія відбувається і вони теж нам надсилають запити про свої потреби. При цьому варто пам'ятати, що у нас відбувається децентралізація і якщо на місці щось не відбувається, то потрібно запитувати у місцевої влади. Вже немає такого, що Київ має вирішувати за всіх.

Слухати повну версію.

Українське радіо

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.