Люди з інвалідністю і COVID-19. На часі Херсонська область-2020

4 Червня 2020 Друкувати цю новину

Шановні колеги! 

Вчора Віктор Булка, що призначений радником Голови Херсонської обласної державної адміністрації з дотримання прав людей з інвалідності отримав відповідь на своє звернення до Голови Херсонської ОДА Гусєва Юрія щодо врахування питань інвалідності в Херсонській  області під час спалаху коронавірусної інфекції COVID-19 та надав можливість Секретаріату Національної Асамблеї людей з інвалідністю України з ним ознайомитися.

Звертаю увагу, що лист дуже змістовний та складається з 6 сторінок. І традиційно виконавцями цього листа є Департамент соціального захисту населення ОДА. Все якось дуже правильно написано і чітко: зазначені окремі цифри, назви законів, постанов… тобто все добре. Від того якось сумно. Громадські організації пропонують і просять:  почути та прислухатися, а не просто надати інформацію. Хочеться спитати:  де люди з інвалідністю, родини в яких виховуються діти з інвалідністю? Чому сьогодні телефонують з маленьких міст та селищ області з проханням про допомогу? Питають з ким буду я –людина з інвалідністю, коли захворіє моя мама? Де буде отримувати медичні послуги  пов’язані з корона вірусною інфекцією COVID-19 лежача людина або людина, яка має важкі психічні або інтелектуальні порушення? Конкретно скільки людей в області отримують послугу «соціальне таксі» для проходження гемодіалізу? Чи передбачає обласний бюджет матеріальну допомогу людям з інвалідністю, які опинилися в важких сімейних обставинах? Де можна пройти безкоштовне тестування на COVID-19 опікунам осіб з інвалідністю? Що конкретно в цих умовах зроблено Херсонським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалiдів у сфері  працевлаштування осіб з інвалідністю? Які заходи вживаються в інтернатних закладах для недопущення спалаху інфекції? Чи є в області соціальне замовлення?

Будемо вдячні людям з інвалідністю, їх опікунам, що мешкають у Херсонській області (і не виключно) за будь-яку інформацію щодо їх потреб/проблем, пов’язаних з подоланням коронавірусної хвороби  та пропозицій щодо шляхів їх вирішення.

Звертаюсь до Віктора Булки – продовжуй роботу з Головою ОДА та створюй навколо колектив однодумців з числа представників ГОІ та інших соціальних партнерів.

Лист-відповідь

З повагою, Генеральний секретар НАІУ Вікторія Назаренко

написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар