Людмила Денісова: “Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення підтримує ініціативу Уряду щодо осучаснення розмірів пенсії”

Людмила Денісова: “Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення підтримує ініціативу Уряду щодо осучаснення розмірів пенсії”
12 Липня 2017
Друкувати цю новину

Людмила Денісова“Безумовно, ми підтримуємо ініціативу Уряду щодо осучаснення розмірів пенсії. Це надасть можливість їх збільшити для 5,6 мільйонів громадян. В середньому вони отримають 700 гривень доплати до своєї пенсії”, – заявила голова Комітету.

Вона також нагадала, що на вчорашньому засіданні Комітет розглянув законопроєкт №6614 щодо пенсійної реформи, поданий урядом, і три альтернативних до нього та прийняв рішення підтримати за основу саме законопроєкт Кабінету Міністрів з врахуванням пропозицій із альтернативних законопроєктів.

“Ми підтримуємо ініціативу Уряду, щоб все ж таки перерахувати пенсії у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму не з 1 грудня, а з 1 жовтня. Однак, окремі питання законопроєкту потребують доопрацювання”, – зазначила Людмила Денісова.

Зокрема, Комітетом пропонується передбачити в законопроєкті можливість поступового зниження величини оцінки одного року страхового стажу для пенсій, які призначатимуться протягом п’яти років, починаючи з 1 січня 2018 року.

Прийняти на законодавчому рівні порядок та умови проведення з 1 січня 2018 року щорічного перерахунку раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати, а не як пропонувалося, що Кабінет Міністрів самостійно буде вирішувати це питання.

Також у проєкті пропонується врегулювати питання щодо виплат пенсій громадянам, які проживають на тимчасово непідконтрольній території окремим законодавчим актом та визначити умови призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, та встановлення її розміру на рівні не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Окрім того, пропонується зберегти пільгові умови пенсійного забезпечення для жінок, які працюють у сільськогосподарському виробництві та виховали п’ятеро і більше дітей.

“За умови доопрацювання законопроєкту із урахуванням усіх цих рекомендацій, ми пропонуємо парламенту прийняти його за основу”, – резюмувала Людмила Денісова.

Верховна Рада України

  Категорія: