Лист-відповідь Мінсоцполітики щодо питання збереження надання пільг з оподаткування для найбільш незахищених верств населення

17 Березня 2015 Друкувати цю новину

Міністерство соціальної політики розглянуло Ваш лист від 04.02.2015 № 04-01/07-380/42747 та звернення виконавчого директора Всеукраїнського громадського об’єднання „Національна Асамблея осіб з інвалідністю України” Скрипки Н. С. щодо питання збереження надання пільг з оподаткування для найбільш незахищених верств населення та повідомляє.

Відповідно до Закону України „Про Державний бюджет України на 2015 рік” за програмою 2501220 „Фінансова підтримка громадських організацій осіб з інвалідністю та ветеранів, заходи з відвідування військових поховань і військових пам’ятників та з увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 19411945 років” передбачені видатки у сумі 76 134,1 тис. гривень.

Водночас інформуємо, що відповідно до податкового законодавства України підприємства та організації громадських організацій осіб з інвалідністю мають право на користування пільгами з оподаткування, зокрема з податку на прибуток підприємств, податку на додану вартість, земельного податку, за наявності дозволу на право користування цими пільгами, який надається уповноваженим органом відповідно до Закону України „Про основи соціальної Україні”.

Зазначені соціальні гарантії організаціям та підприємствам громадських організацій осіб з інвалідністю не обмежені у зв’язку з прийняттям Закону України „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи” від 28.12.2014 № 71-УІІІ.

Крім того, статтею 266 вищезазначеного Закону визначено, що будівлі дитячих будинків сімейного типу; об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, визнаним такими відповідно до закону, дітям-людини з інвалідністюм, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об’єкта на дитину не є об’єктами оподаткування.

Враховуючи вищезазначене, діючим Законом передбачені пільги з оподаткування для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та особам з їх числа, в тому числі для дітей-осіб з інвалідністю, а також підприємствам і організаціям громадських організацій осіб з інвалідністю.

Перший заступник Міністра
В. Шевченко

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.