Лише у І півріччі 2018 року служба зайнятості працевлаштувала майже 400 осіб з інвалідністю

21 Серпня 2018 Друкувати цю новину

Дніпропетровська обласна служба зайнятості для людей з інвалідністю забезпечує комунікаційну, інформаційну та просторову доступність, здійснює їх соціальний захист у випадку безробіття, сприяє підвищенню конкурентоспроможності на ринку праці.

Станом на 1 липня 2018 року підприємствами області заявлено 1087 вакансії для можливого працевлаштування цієї категорії населення. Переважна більшість вакансій для осіб з інвалідністю – це місця за робітничими професіями – 41%, місця, що не потребують кваліфікації – 34%, вакансії службовців складають майже 25% від загальної кількості.

Протягом січня-червня 2018 року в базових центрах зайнятості Дніпропетровської області та філіях Дніпропетровського обласного центру зайнятості перебувало на обліку 994 особи з інвалідністю з числа безробітних.

Протягом зазначеного періоду за направленнями служби зайнятості працевлаштовано 397 осіб з інвалідністю.

У громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 99 осіб.

Професійна орієнтація відіграє важливу роль, допомагаючи людям з інвалідністю знайти найбільш відповідний для них вид діяльності та визначитися з їхньою майбутньою професійною діяльністю для того, щоб вони могли якнайповніше реалізувати власні можливості.

Впродовж січня-червня 2018 року 957 безробітних осіб з інвалідністю були охоплені профорієнтаційними послугами.

Фахівцями Дніпропетровської служби зайнятості значна увага приділяється підвищенню конкурентоспроможності громадян зазначеної категорії на ринку праці шляхом організації професійного навчання. У разі неможливості надати підходящу роботу фахівці центрів зайнятості можуть запропонувати безробітному пройти професійну перепідготовку або підвищити свою кваліфікацію відповідно до вимог ринку праці та медичних рекомендацій. Профнавчання осіб з числа людей з інвалідністю проводиться з урахуванням рекомендацій індивідуальних програм реабілітації та потреб ринку праці.

Протягом січня – червня професійне навчання проходили 75 осіб з інвалідністю, після проходження профнавчання працевлаштовані 70 осіб.

Найбільшим попитом серед безробітних, у т.ч. безробітних осіб з інвалідністю, користуються такі професії – адміністратор, бармен, електрогазозварник, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, машиніст конвеєра, оператор котельні, касир в банку, контролер-касир, кухар, манікюрник, продавець продовольчих та непродовольчих товарів, офісний службовець (бухгалтерія), оператор з обробки інформації та програмного забезпечення, перукар (перукар – модельєр), кравець, швачка, молодша медична сестра з догляду за хворими, токар, машиніст холодильних установок.

Дніпропетровський обласний центр зайнятості

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.