Львівська інклюзивна освітня команда навчає майстерності роботи з незрячою дитиною в умовах звичайної школи у Рівному

Львівська інклюзивна освітня команда навчає майстерності роботи з незрячою дитиною в умовах звичайної школи у Рівному
11 Травня 2016
Друкувати цю новину

Львівська інклюзивна освітня команда навчає майстерності роботи з незрячою дитиною в умовах звичайної школи у РівномуЛьвівська інклюзивна освітня команда, яка організувала інклюзивне навчання для незрячих дітей у Львівській, Дніпропетровській, Миколаївській, Кіровоградській, Черкаській та інших областях, у Рівному навчає тифлопедагогів і вчителів масових шкіл майстерності роботи з незрячою дитиною в умовах звичайної школи, інформує Оксана Потимко, виконавчий директор «Українська спілка осіб з інвалідністю – УСІ» у Львові.

Оскільки батьки не хочуть розлучати близнят, одне з яких є зрячим, а інше – сліпим, віддаючи їх у різні навчальні заклади (зрячу дитину – в Рівному, а незрячу – до найближчої спецшколи-інтернату в Києві або Львові), Львівська освітня команда проводить інклюзивне навчання, тобто набуття освіти сліпою дитиною в умовах звичайної школи.

Науково-практичний семінар передбачає вивчення таких питань, як облаштування робочого місця сліпої дитини спеціальними технічними засобами, навчання роботі на цих засобах, адаптацію підручників та інших навчальних матеріалів (мап, глобусів тощо), знайомство з методиками проведення уроків за умов присутності у класі сліпої дитини. Як також, і знайомство з просторовим орієнтуванням, і вивчення вчителем шрифту Брайля.

Довідка

Львівська інклюзивна освітня команда, створена Львівським обласним осередком ГО «Українська спілка осіб з інвалідністю – УСІ», на базі Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами Національного університету “Львівська політехніка”.

ЛОО ГО “Українська спілка осіб з інвалідністю – УСІ” проводить не лише  науково-практичні навчальні курси для вчителів, тифлопедагогів, ПМПК, батьків, але й забезпечує дітей незалежно від регіону їх проживання усіма технічними засобами та адаптованими підручниками і картами (брайлівська друкарка, комп’ютер з мовним виводом).

До складу команди входять виконавчий директор ЛОО ГО УСІ, керівник Ресурсного центру Львівської політехніки О.З. Потимко, вчитель-методист, вчитель початкових класів Великолюбінської загальноосвітньої школи Г.М. Ліщинська, психолог, консультант Львівської міської ПМПК Ж.М. Катерняк.

Фінансує відрядження БО “Фонд родини Нечитайло” в межах соціально-освітнього проєкту “Інклюзія незрячих дітей шкільного віку”.

Львівська міська рада

  Категорія: