Львів’янам з порушенням зору влаштували унікальну екскурсію містом

Львів’янам з порушенням зору влаштували унікальну екскурсію містом
10 Жовтня 2016
Друкувати цю новину

7 жовтня вперше влаштували екскурсію старою частиною Львова для людей з вадами зору. Мета акції – допомогти незрячим людям побачити те, що вони могли лише уявляти, повідомляє «Zaxid.net».

Площа перед Львівською оперою стала відправною точкою екскурсії. Маршрут подорожі був невеликим, проте тривалим. Такі люди обмежені лише слухом, тож потребують втричі більше часу, ніж зрячі. Та й сама пішохідна група – невеличка. Адже гіда повинен чути кожен.

«Люди, які не бачать, сконцентровані на слух, і вони загострено сприймають будь-який звук. Тим більше, ми на вулиці працюємо, де є машини, шум, розмови людей – все це незрячий вловлює. Тому люди мають стояти поруч і добре чути гіда, вловлювати його слова», – розповіла організатор екскурсій, виконавчий директор Львівського осередку ГО «Української спілки осіб з інвалідністю» Оксана Потимко.

Оглядати львівську архітектуру незрячим допомагав спеціальний гід. У Львові, на сьогодні, таких вже 11.

«Як треба з незрячими людьми поводитись? – Вони орієнтуються на голос, тож треба говорити не так швидко, подавати їм основне», – зазначила гід Галина Назарук.

Окрім історичних довідок, екскурсанти отримали й знання, корисні у побуті. До прикладу, аби оцінити величину підземного тунелю довкола Полтви, про який розповідала гід, незрячі дізналися про простий спосіб виміряти метр – виміряти його своїми руками. Для цього потрібно перпендикулярно тілу випрямити ліву руку, а праву зігнути в лікті на тому ж рівні. Відстань між лівою і правою долонями становить приблизно один метр.

Семирічна Діана незряча з народження. На такій прогулянці вона не вперше.

«Я влітку була в центрі Львова, на Ратуші. – А де ти ще хотіла б побувати? – Може, в якомусь театрі», – поділилася дівчинка.

«У Львові є багато місць, і всіх їх просто неможливо оглянути. Будь-яке з них цікаве по-своєму, і його можна пізнавати за допомогою таких екскурсій», – розповів пан Богдан, який прийшов на екскурсію.

«Було б добре, якби нас повели в підземні переходи давнього міста Львова, розказали нам щось цікаве», – додала учасниця екскурсії пані Оксана.

За словами організаторів, попереду – ще до десяти екскурсій для незрячих. Щоб взяти участь, можна звернутися до Львівського осередку «Української спілки осіб з інвалідністю».

Аліна Домбковська

  Категорія: