Літні зустрічі в рамках Жіночого клубу «Берегиня»

9 Серпня 2019 Друкувати цю новину

Липень та початок серпня для жінок та дівчат з проблемами здоров’я з Луганської області та для їх родин - ВПО, що мешкають в Києві та в Київській області, видалися особливими – цікаві та корисні зустрічі в рамках Жіночого клубу «Берегиня», який працює за підтримки Міжнародного Жіночого Клубу Києва.

Час іде, а життя жінок, які зазнали біди війни, бідкання переїздів та всі проблеми людей у статусі ВПО, тем більше, якщо в родині є люди з інвалідністю, діти, і досі є дуже непростим. Серед матеріальних складнощів, важких питань сплати за оренду житла, проблем із здоров’ям, залишаються проблеми не достатку спілкування, адаптації, особистого розвитку, набуття нових профорієнтаційних навичок, оздоровлення, психологічна та правова допомога.  Самовираження.

Літні зустрічі в рамках Жіночого клубу «Берегиня»

«Я мрію про те, щоб була можливість разом з дітьми прийти до Жіночого Клубу, поспілкуватися, щось отримати корисне для свого світогляду, розвитку. Важливо, щоб з дітьми можна було прийти, адже мені немає на кого залишити своїх дітей», Олена, мама 2 дітей з інвалідністю, переїхала з Луганської області.

Літні зустрічі в рамках Жіночого клубу «Берегиня»

Особливо важко жінкам – ВПО, які виховують дітей з інвалідністю. Вони часто знаходяться з дитиною в ОХМАТДЕТ, лікування до здоров’я дитини виходить на перший план, а близьких людей поряд майже не має. Проблеми фізичної та психологічної реабілітації дітей ВПО залишаються не вирішеними в новій громаді. В більшості, рідні знаходяться в різних містах України і розраховувати на підтримку не має можливості. Мама не може працювати, шукає всілякі можливості укріпити дитину фізично, психологічно, педагогічно – стає і реабілітологом, і дефектологом,  і вчителем – жінка зовсім не має часу для себе.

«…. тому запрошення прийти з дітьми на зустріч у Жіночий клуб «Берегиня» стало для нас радістю! Ми збиралися, готувалися, одягали красиве вбрання та робили зачіску дівчаткам», Оля, мама дівчаток з проблемами здоров’я.

Літні зустрічі в рамках Жіночого клубу «Берегиня»

Проблема адаптації для дівчат та жінок з інвалідністю, які мають статус ВПО, особливо, з важкими ураженнями опорно-рухового апарату, зору, ЦНС, РВ, залишається дуже гострою тому для них будуть створені спеціальні програми, заходи, навчання, яке дозволить розширити їх можливості комунікації, самовираження, надасть нові знання.

Так, в липні відбулися зустрічі з цікавими людьми, інформація про видання   «НЕЗВИЧАЙНІ ІСТОРІЇ», майстер – класи для дітей ВПО, а вже спочатку серпня - фото сесія родин серед мальовничих місць Києва, мотиваційні лекції для жінок, спілкування з бібліотекарями м. Києва.

Заходи відбуваються в рамках проекту «Жіночий клуб «Берегиня», який створено для жінок та дітей з проблемами здоров’я», метою є надання соціальних, юридичних, медичних, психологічних, професійних  консультацій, збільшення можливостей і адаптація у спільноті міста Києва. До діяльності жіночого клубу виявили зацікавленість дівчатка та жінки з проблемами здоров’я, родини, які є киянами,  і ми дуже раді запросити їх на подальші зустрічі та заходи.

 

Проект підтримується Міжнародним жіночим клубом Києва, реалізується  – ЛОМГО «АМІ-СХІД», соціальний партнер проекту в м. Києві – Центральна Бібліотека ім.. М.О.Некрасова.

Інформаційна та методична підтримка – Національна Асамблея людей з інвалідністю України.

Всебічна підтримка, організація,логістика, супровід учасниць з Луганської області, управління молоді та спорту ЛОДА,  КУ «Луганський обласний центр соціокультурної адаптації молоді з обмеженими фізичними можливостями». Вже восени, «Жіночий Клуб «Берегиня» для жінок та дівчат з інвалідністю та їх родин,  розпочне свою роботу містах та селищах Луганської області. В Луганській області проект підтриманий Управлінням молоді та спорту ЛОДА.

Фотограф проекту -  Валентина Уварова https://www.facebook.com/photouvarova/

«….Жіночий клуб - це не просто актуально, не необхідний простір для спілкування, обміну інформацією, мотиваційних зустрічей, відпочинку, психологічної допомоги. Адже жінки з інвалідністю і матусі діток мають дуже серйозне навантаження, і тільки на таких зустрічах жінки відволікаються від проблем, знаходять друзів, підтримку», Валентина Уварова, мама дитини з проблемами здоров’я, ВПО.

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.