Лист НАІУ щодо погодження редакції ДСТУ ШС 565-1 «Вагони пасажирські, окремі конструкційні характеристики та показники внутрішнього облаштування спальних вагонів нічного курсування, що використовуються в міжнародному сполученні»

15 Травня 2012
Друкувати цю новину

Заступнику директора департаменту – начальнику відділу
соціального захисту осіб з інвалідністю
Міністерства соціальної політики України
Ждану П.М.

Шановний Павло Михайловичу!

Національна Асамблея осіб з інвалідністю України, відповідно до Вашого запиту від 28.04.2012 року, розглянула проєкт ДСТУ ШС 565-1 «Вагони пасажирські, окремі конструкційні характеристики та показники внутрішнього облаштування спальних вагонів нічного курсування, що використовуються в міжнародному сполученні», і вважає, що даний проєкт вимагає певного доопрацювання.

На наше переконання, яке ґрунтується на досвіді співпраці з багатьма громадськими організаціями осіб з інвалідністю як в Україні так і за її межами, а також виходячи з сучасних вимог продиктованих Конвенцією ООН про права людей з інвалідністю та останніми законодавчими ініціативами Президента України, та Уряду України, недостатньо того, щоб на весь поїзд було лише одне місце облаштоване для зручної подорожі пасажира з інвалідністю. У випадку, коли пасажирів з інвалідністю більше одного, і до того ж якщо вони подорожують в різних вагонах, запропонованих даним ДСТУ зручностей явно недостатньо. А такі випадки і зараз непоодинокі, а з часом тільки збільшаться.

Тому ми вважаємо, що кожний вагон поїзду має бути облаштований принаймні одним санітарним модулем (туалетна та душова кабіни), яки би мав доступний вхід з боку бокового проходу, або тамбуру, придатним для використання пасажирами що переміщуються на інвалідних колясках, пасажирами з ураженням зору, пасажирами похилого віку, та іншими пасажирами, які згідно з діючими в Україні нормами, відносяться до категорії маломобільних.

Ми впевнені, що всі питання, які стосуються створення доступного середовища для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, тісно перетинаються з такими поняттями як людська честь і гідність.

Детальні зауваження та пропозиції щодо облаштування пасажирських вагонів викладено у додатку.

Дякуємо за співпрацю.

З повагою
Виконавчий директор

  Категорія: