«Лисиця та Журавель» шрифтом Брайля

«Лисиця та Журавель» шрифтом Брайля
28 Травня 2014
Друкувати цю новину

Попри все, що відбувається, люди не забувають піклуватися про ближніх та займатися доброчинністю. Днями у Києві відбулася презентація книжки для дітей з порушеннями зору дошкільного та молодшого шкільного віку.

«Покликала Лисичка Журавля до себе в гості», — водила пальчиками по книжці маленька Ліля. Дівчинка читала швидко як для третьокласниці, й пальці стрімко ловили текст казки. Сторонній слухач не зміг би зрозуміти, що читає вона не поглядом, а дотиком.

«Лисиця та Журавель» шрифтом Брайля

Усього для діток із порушеннями зору було випущено 4200 примірників книжки «Лисиця та Журавель» шрифтом Брайля. Кошти було зібрано в межах проєкту «Читати на рівних», який підтримали українські ЗМІ.

Книжка продумана до дрібниць і розрахована на те, щоб стати максимально зручною: «Дітки намагаються сприймати все на дотик — навіть щічкою лягають на сторінку, можуть облизувати. Тож до паперу, до фарби, до покриття існують певні санітарні вимоги. Усіх вимог видавці дотрималися. Ми дуже раді, що в Україні є такі винахідливі видавці, які спромоглися втілити усе це», — коментує Наталія Скрипка, виконавчий директор Національної асамблеї осіб з інвалідністю України. Також вона додала, що на підприємстві, яке друкувало цю книжку, понад 50% працівників — люди з інвалідністю. І саме з порушеннями зору.

Як розповіла керівник проєкту Олена Лобова, на початковому етапі виготовлення книжки планували використовувати пластик. Та якість доступного матеріалу не підходила для дітей — крапочки виходили занадто гострими, тож педагоги відкинули цю ідею. Тому книжку виготовили з паперу.

Зручність і функціональність книжки підтвердила вчителька 3 класу для дітей з порушеннями зору Любов Старшева: «Ця книжка дуже добре сприймається на дотик. У нас уперше дитина може пальчиками розглянути малюнок. Крім того, звичайний брайлівський папір швидко затирається — після 2—3 разів. А ця книжка виготовлена з високоякісного матеріалу, гадаю, вона довго слугуватиме діткам. Ми вдячні всім причетним до цієї справи».

Примірники книжки мають розійтись по всіх куточках країни — до спеціалізованих шкіл та профільних закладів для дітей з порушеннями зору.

Урядовий кур’єр

  Категорія: