Ліки від гіпертонії може отримати кожний хворий, незалежно від соціального статусу

18 Липня 2014 Друкувати цю новину

Ліки від гіпертонії може отримати кожний хворий, незалежно від соціального статусу

Про це повідомив головний позаштатний терапевт МОЗ України Василь Нетяженко на брифінгу, присвяченому продовженню реалізації Пілотного проєкту з державного регулювання цін на лікарські засоби для хворих на гіпертонію у 2014 році.

«Відповідно до Постанови Уряду часткове відшкодування вартості ліків для хворих на гіпертонію продовжено цього року», - констатував головний позаштатний терапевт МОЗ України.

За його словами, таке рішення Уряд прийняв на підставі успішної реалізації проєкту в минулі роки. Так, завдяки впровадженню в практику «пілоту» лише минулого року відсоток звернень хворих на гіпертонічну хворобу до лікарів зріс до 75%, з них 44,4% отримували антигіпертензивні лікарські засоби впродовж 3-х місяців, а до впровадження в практику референтного ціноутворення лише 15% таких хворих отримували лікування. Також зменшилась кількість викликів швидкої медичної допомоги з приводу гіпертонічних кризів на 16-18 % та кількість інсультів серед пацієнтів, які отримували лікування, на 6,4 %. Загалом у 2013 році проєктом охоплено майже 7 млн осіб. Кількість виписаних рецептів на часткове відшкодування вартості лікарських засобів – понад 20 млн, з них за понад 8 млн рецептів здійснено часткове відшкодування вартості ліків. Кількість аптек, задіяних у пілотному проєкті, – понад 12 000.

«До кінця цього року держава виділила на проєкт майже 139 млн грн. і вони вже розподілені між регіонами. Тож кожен хворий на гіпертонію може звернутися за рецептом до лікаря та отримати право на відшкодування вартості необхідних ліків», - зазначив Василь Нетяженко.

Він нагадав, що для пацієнтів встановлено три рівні часткового відшкодування вартості лікарських засобів: перша група – ліки, вартість яких підлягає частковому відшкодуванню на 90%, друга група – на 60-80%, а третя – ліки, вартість яких не відшкодовується, але, за умови зниження ціни, також підлягатимуть відшкодуванню. Знижка діє на деякі міжнародні непатентовані назви лікарських засобів: еналаприл, лізиноприл, бісопролол, метопролол, небіволол, амлодипін, ніфедипін та на комбіновані ліки.

Василь Нетяженко також загострив увагу представників ЗМІ на важливості профілактики гіпертонії.

«Аби уникнути цієї масової та підступної хвороби варто вести здоровий спосіб життя, відмовитися від шкідливих звичок, дотримуватися дієти зі зменшенням споживання солі, дозувати фізичну активність та, в ідеалі, споживати органічну їжу. В такому разі, в українців є можливість уникнути ускладнень від гіпертонічної хвороби на 30%, а у тих, хто вже приймає ліки – ще на 28%», - констатував головний позаштатний терапевт МОЗ України.

Нагадаємо, з метою зниження захворюваності населення на гіпертонічну хворобу, ішемічну хворобу, судинні ураження мозку та смертності від ускладнень, підвищення тривалості і якості життя хворих на серцево-судинні захворювання та підвищення доступності лікування шляхом зниження його вартості з 1 червня 2012 року в Україні реалізовується Пілотний проєкт щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою (постанова Кабінету Міністрів України від 25.04.2012 № 340 «Про реалізацію Пілотного проєкту щодо впровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою»).

Довідка.

Станом на 1 січня 2014 р. зареєстровано 26 510 794 хворих на системи кровообігу, з них гіпертонічної хвороби - 12 157 099 (26 793,9 на 100 тис. населення), ішемічної хвороби серця - 9 014 275, стенокардія – 3 199 819 (8 559,7 на 100 тис. населення). Кількість ускладнень від гіпертонічної хвороби складає: гострий та повторний інфаркт міокарда 50 744 (135,7 на 100 тис. населення), інсульти (усі форми) 111 953 (299, 5 на 100 тис. населення).

Департамент охорони здоров'я
та цивільного захисту населення Чернівецької ОДА

  Новина має такі "мітки":
  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.